شهرداری پل قدیم خرمشهر را دریابد

انتهای پیاممنبع

ایسنا/خوزستان مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر با اشاره به وضعیت نگران‌کننده پل قدیم خرمشهر تصریح کرد: عدم بازسازی و استحکام‌بخشی این پل می‌تواند خطرات و تبعات ناخوشایندی برای مردم داشته باشد.

زمان احداث پل قدیم خرمشهر به سال ۱۹۶۰ میلادی می‌رسد که با نام پل قدیم در بین مردم شناخته می‌شود. پل قدیم که نخستین پل خرمشهر است و یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و جنگ به حساب می‌آید بعد از جنگ ایران و عراق به پل آزادی معروف شد. پل آزادی یا همان پل قدیم خرمشهر که آخرین سنگر مقاومت رزمندگان قبل از اشغال خرمشهر بود تنها پلی است که در کشور سه بار در ارتباط با آن تمبر یادبود چاپ شده است.

سجاد پاک‌گهر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه پل قدیم خرمشهر یکی از کاربری‌های عمومی شهر است تاکید کرد: شهرداری باید نسبت به مقاوم‌سازی این بنای تاریخی به سرعت توجه و اقدام کند.

پل قدیم خرمشهر از شلوغ‌ترین جاهای دیدنی خرمشهر قلمداد می‌شود که عرض رود کارون را با عظمت فراوان طی می‌کند و در حال حاضر این پل معروف به پل آزادی که عمری ۵۶ ساله دارد بر اثر جراحت‌های عمیق جنگ تحمیلی، تردد خودروهای سنگین و بی‌توجهی آسیب‌های جدی دیده است.

او افزود: پل قدیم خرمشهر در حدود سه سال است که در فهرست آثار ملی ثبت شده و به عنوان یک میراث فرهنگی و تاریخی نیازمند اقداماتی اساسی است.