سیر نزولی حفاظت از آثار و محوطه‌های تاریخی مسجدسلیمان

ایسنا/خوزستان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسجدسلیمان گفت: روند حفاظت و نگه‌داری از آثار تاریخی مسجدسلیمان نزولی بوده زیرا نیروی کافی برای حفاظت از آثار تاریخی نداریم.

انتهای پیاممنبع

پیشتر در ایسنا با موضوع مسجدسلیمان:

آغاز مقاوم‌سازی معبد «بردنشانده» در مسجدسلیمان

وی متذکر شد: تامین اعتبار کافی و لازم برای تجهیز یگان حفاظت در کنار تکمیل پرسنل این حوزه می‌تواند مشکل حفاظت از محوطه‌های تاریخی این شهرستان را حل کند.

مسجدسلیمان شهرموزه خوزستان می‌شود

نصب تابلوهای راهنمای گردشگری در مسجدسلیمان

از دیدنی‌های مسجدسلیمان می‌توان به اولین چاه نفتی در خاورمیانه، دامنه کوه آسماری، تفرجگاه تمبی، آتشکده سرمسجد و پرستشگاه بردنشانده، که بزرگ‌ترین معبد روباز هخامنشی در ایران و جهان است، اشاره کرد.

سلطانی با تاکید بر اینکه برای تمامی مکان‌های تاریخی یگان‌های حفاظتی باید وجود داشته باشد اظهار کرد: برای رفع چالش‌ها و معضلات حوزه حفاظت از آثار تاریخی و ملی این شهر باید دست‌به‌دست هم دهیم و اجازه ندهیم کوچک‌ترین آسیبی به آنها وارد شود.

ایوب سلطانی در گفت‌و گو با ایسنا با اشاره به اینکه نیروهای یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی این شهرستان به صورت دوره‌ای و مستمر از آثار تاریخی بازدید می‌کنند در عین حال تاکید کرد: علاوه بر بازدید دوره‌ای لازم است چندین نفر از افراد یگان حفاظت در محوطه‌های تاریخی مستقر شوند.