سوزن‌دوز مهدی‌شهری کارآفرین برتر کشور شد

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: اثر این هنرمند صنایع‌دستی با عنوان “شال شماره‌دوزی” در “رشته رودوزی سنتی”، موفق به دریافت مهر اصالت یونسکو شده است.

جعفر صفاخواه ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ با اعلام این خبر افزود: این هنرمند برجسته استان سمنان دارای بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت است.

انتهای پیاممنبع

صفاخواه با اشاره به اینکه شال شماره‌دوزی این هنرمند ارزنده استان سمنان در برنامه داوری نشان بین‌المللی صنایع‌دستی ۲۰۱۶ موفق به دریافت مهر اصالت یونسکو شده است، افزود: سه اثر خادمیان در رشته‌های شال شماره‌دوزی سنگسری (مکنه)، لباس زنان ایل سنگسر (کژین) و رومیزی ناهارخوری تا کنون نشان ملی اصالت را نیز کسب کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان،شهرستان مهدی‌شهر در سال گذشته موفق به دریافت عنوان «شهر ملی سوزن‌دوزی» شد.

او ادامه داد: این هنرمند در رشته‌های مرتبط با لباس محلی اقوام، پارچه‌بافی، کژ بافی، سرگیرا، جاجیم‌بافی، شماره‌دوزی و … فعالیت دارد و زمینه آموزش و اشتغال جوانان علاقمند را فراهم کرده است.

ایسنا/سمنان سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: سیده خانم فاطمه خادمیان، هنرمند رشته سوزن‌دوزی مهدی‌شهر به عنوان کارآفرین برتر صنایع‌دستی استان سمنان در چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرین برتر کشور انتخاب شد.