سفر سه میلیون تومانی عراق بعد از اربعین اجرا می‌شود

رییس سازمان حج و زیارت از برقراری دوباره سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عراق پس از اربعین، با قیمت کمتر از سه میلیون تومان خبر داد.

انتهای پیاممنبع

بنا بر اظهارات دفاتر خدمات زیارتی و تایید سازمان حج و زیارت، در این سفرها که زمینی انجام می‌شود، از اتوبوس‌های معمولی و هتل‌هایی که در فاصله دورتری از حرم‌ها قرار دارند، استفاده شده است.

طرح سفر ارزان‌ عتبات با قیمت کمتر از سه میلیون تومان از اواسط تابستان ۱۴۰۱ در تهران آغاز شد که همزمان با پیاده‌روی اربعین متوقف شد. سازمان حج و زیارت این سفر را در حالی آغاز کرد که میانگین نرخ سفر هوایی عراق بیش از ۱۰ میلیون تومان و سفر زمینی در حدود پنج‌و نیم میلیون تومان بوده است.

او افزود: درباره کاهش قیمت سفرهای هوایی که ناشی از بلیت هواپیماست نیز برنامه‌ریزی و رایزنی‌هایی را مد نظر قرار داده‌ایم.

رییس سازمان حج و زیارت بیان کرد: برای نخستین بار است که با چنین قیمت و اسکان مناسبی زائران به عتبات مشرف می‌شوند. این اعزام‌ها زمینی خواهد بود و به‌زودی جزئیات آن نیز از دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، سیدصادق حسینی در جلسه ستاد اربعین سازمان حج و زیارت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر کربلا برگزار شد، اظهار کرد: سفرهای ارزان. قیمت با حدود قیمتی سه‌میلیون تومان پیش از اربعین برنامه‌ریزی شد و اعزام‌ها، پس از اربعین به صورت کامل اجرا می‌شود.