سفر به جام جهانی نهایتا باید ۱۰۰ میلیون باشد نه ۵۰۰ میلیون تومان

رفیعی یادآور شد: از سال گذشته بارها در مورد جام جهانی قطر و اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی اعلام کردم که نتایج و دستاوردهای مناسب نخواهیم داشت. دیگر زمان برای بهره‌برداری از فرصت‌های جام جهانی گذشته است. اکنون هر حرفی هم بزنیم خودزنی کردیم. دفاتر خدماتی نهایتا به دنبال سود ۱۰ تا ۲۰ درصدی هستند، اما بسته ۵۰ میلیونی با بسته ۵۰۰ میلیون تومانی قطعا تحت‌الحمایه بخش‌های خاص هستند، دستگاه‌های متولی بررسی کنند، قطعا این دفاتر تحت‌الحمایه نهادها و افرادی قرار دارند که خودشان سهام دار این مجموعه‌ها هستند.

 این گزارش در حال تکمیل است…منبع

وی افزود: این دوره از جام جهانی می‌توانستیم از گروه خودمان صعود کنیم و مردم ایران خوشحال میشدند و در جامعه امید ایجاد میشد، اما با زیاده‌خواهی برخی، قیمت‌های سفر به قطر بی رویه، سرسام آور و نجومی شد، مسئولان باید بانیان این وضع را بازخواست کنند.

رفیعی گفت: بسته سفر به قطر در دوران جام جهانی با کیفیت خدمات مناسب باید در نهایت ۱۰۰ میلیون تومان باشد، راه‌های بسیاری خوبی برای برگزاری برنامه های خوب وجود داشت،  حتی با برخی از اهالی ورزش گفت وگو  کردیم که با حضورشان در کشتی کروز، مراسم‌های سرگرم کننده و ایرانی پسند داشته باشیم، تا مردم ۱۰ تا ۱۱ روز سفر خوبی داشته باشند و بازیهای خوبی تماشا و از تیم حمایت کنند، اما دخالت‌های بیجا همه چیز را از بین برد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با انتقاد از زیاده‌خواهی بخش‌های غیر خصوصی در فرایند فروش بسته‌های سفر به قطر گفت: همین دخالت‌ها و حمایت‌های بی‌جای بخش‌های دیگر هم باعث این آشفته بازار و افزایش نرخ‌ها شده است، از طرفی توقعات هم بالا رفته است.

وی بیان کرد: برخی اقدامات باعث بدنامی می‌شود اینکه واسطه ها و لابی‌گران مذاکرات را انجام داده اند اما در آخر نمی‌توانند به تعهدات عمل و پول را پرداخت کنند و از آن بدتر نمی‌توانند یار واقعی تیم فوتبال را برای حمایت از تیم به قطر ببرند هم سهمیه تماشاچی از دست مان می رود و هم دعوای حقوقی در پی دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بیان کرد: اگر چه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این فرآیند دخیل نیست، اما به عنوان انجمن صنفی به وزارتخانه مکاتبه می‌کنم و هشدار می‌دهم تا این مسائل را پیگیری کند.

وی افزود: دولت چندین جلسه با فدراسیون فوتبال گذاشته و تلاش کرده این بازار را مدیریت کند، اما فدراسیون اصلا تمایلی به همراهی ندارد. خارج از فدراسیون فوتبال در قالب مدیر انجمن نیز مذاکراتی با بخش خصوصی فیفا انجام دادم و پس از توافق اقدامات و مکاتباتی را هم انجام دادیم، با فدراسیون فوتبال چند جلسه مذاکره کردم، اما وقتی مورد حمایت بخش‌هایی قرار دارند، آنچه حق و حقوق مردم است حاصل نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا، حرمت‌الله رفیعی روز یکشنبه – ۲۴ مهر ۱۴۰۱- در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره قیمت بسته‌های سفر به قطر در دوران جام جهانی اظهار داشت: بسته‌های سفر به قطر از ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون در بازار در حال خرید و فروش است. در هر دوره جام جهانی این مشکل را داشتیم چرا باید این میزان آشفتگی در مدیریت بازار و تشکیل بازار سیاه بسته‌های سفر جام جهانی وجود داشته باشد.