سفر با تور آلانیا؛ از شهرهای تاریخی و باستانی ترکیه

برج قرمز به عنوان نماد شهر آلانیا شناخته می شود که پرچم شهر در بالای آن نصب شده است. دمای هوای آلانیا در این فصل گرم به 28 – 33 درجه هم می رسد و دمای آب دریا برای شنا کاملا مناسب است. هوای معتدل مدیترانه ای این شهر باعث شده که در زمستان ، بارش برف نداشته باشد ولی شما در ارتفاعات بالای کوه های توروس میتوانید منظره جالب برفی روی کوه را تماشا کنید. بهار دومین فصل شلوغ توریستی آلانیا است به خصوص اگر میخواهید ازهوای معتدل و مدیترانه ای آن استفاده کنید. معمولا در این بازه زمانی توریستی به آلانیا سفرنمیکند ولی اگر به دنبال تورهای ارزانقیمت آلانیا هستید ، زمستان بهترین انتخاب برای شما است. فصل پاییز هم یکی از فصول خوش آب و هوا و پر تردد برای تورهای آلانیا محسوب می شود. تبلیغات توریسم آلانیا از شعار ” جایی که خورشید لبخند می زند ” برای تورهای این شهر استفاده میکند. در تابستان و ماههای ژوئن ، جولای و آگوست ، متقاضیان تور آلانیا به شدت زیاد می شود. اگر تا کنون با تور آنتالیا به سفر رفته اید اینبار بهتر است تور آلانیا را امتحان کنید و با زیبایی های منحصر به فرد این شهر تاریخی و ساحلی آشنا شوید.

آرامش غیر قابل وصف و زیبایی چشم نواز آلانیا باعث شده است مسافران زیادی این شهر ساحلی آرام را به دیگر شهرهای شلوغ ترکیه ترجیح دهند. دروازه منحنی در سال 1227 ساخته شده و تفاوت زیادی با دروازه های دیگر دارد.چشم انداز این دروازه بسیار تماشایی است و میتوانید از ارتفاع 150 متری مرکز شهر ، کوههای توروس ، برج قرمز و دریای آبی آلانیا را ببینید. موقعیت استراتژیک و شبه جزیره ای آلانیا در دریای مدیترانه همیشه به عنوان دژی محکم برای امپراتوری های بطلمیوس ، سلوکی ، روم ، بیزانس و عثمانی بوده است. به علت ویژگی چکه کردن سنگ ها ، این غار را در زبان ترکی به نام داملاتاس یا سنگ چکه ای می شناسند. چکیدن قطره ها در غار 6 ماه در سال اتفاق می افتد. دمای هوا در ماه سپتامبر حدود 30 درجه است و در ماه ا کتبر و نوامبر به 20 درجه کاهش پیدا کرده ورطوبت و باران بیشتر میشود. در سال 1423 ، این برج به دستور امیر قهرمان ساوجی زاده بازسازی شده است.

تصویر این برج در پشت اسکناس های 250000 لیری ترکیه بین سالهای 1992 – 2005 چاپ شده بود. پادشاه سلجوقی ، علاءالدین کیقباد ، درقرن 13 نام این شهر را به ” علائیه ” تغییر دارد و این شهر در نهایت در سال 1471 میلادی ضمیمه امپراتوری عثمانی گردید. در قرن 19 بعد ز این که این شهر تحت حکومت امپراتوری عثمانی در آمد ، ویلاهای متعددی داخل دیوارهای آن ساخته شد. قلعه سلجوقی که در قرن 13 میلادی همزمان با حکومت سلجوقیان در بلندای این جزیره ساخته شده است مانند تاجی بر سر شبه جزیره آلانیا خونمایی میکند. ساختمان قلعه در 250 متر بالاتر از سطح دریا روی قسمت سنگی شبه جزیره که به سمت دریا پیش رفته است ، ساخته شده و میتواند از سه طرف از شهر محافظت کند. آلانیا یا علائیه از شمال به رشته کوه های توروس ، از جنوب به دریا مدیترانه ، از شرق به قاضی پاشا از غرب به ماناوگات و سیده می رسد. قلعه احمدک بالاترین سازه در قلعه آلانیا با معماری یونانی است که قبل از حمله سلجوقیان در این منطقه قرار داشته است و به عنوان محل پذیرایی از بزرگان سلجوقی مورد استفاده قرار می گرفت.

از آنجایی که این شهر در حوضه مدیترانه و منطقه نیمه گرمسیری قرار گرفته است در زمستان اغلب بارانی و در تابستان گرم و خشک است. ماه ژوئن در این شهر کمترین احتمال باران را د ارد و گرم ترین ماه سالش آگوست است که میانگین دما تا 33 درجه هم میرسد. در ماه دسامپر به طور متوسط ساعات آفتابی روز به 7 ساعت و حداقل زمان ممکن می رسد. حفره های طوفانی که گاهی به ساحل آلانیا نزدیک میشوند گرداب های دریایی بدون ابر همراه خود می آورند. سردترین و مرطوب ترین ماههای سال در آلانیا ، ژانویه ودسامبر است که حدود 225 میلیمتر بارندگی دارد. وجود کوههای توروس در کنار دریا باعث ایجاد مه و رنگین کمان های قابل مشاهده در بسیاری از صبح های این شهر می شود. قلعه تاریخی دختر که ساختمانی 8 ضلعی دارد هم از مکان های دیدنی آلانیا محسوب می شود. نام این برج از آجرهای قرمزی که در ساخت آن به کار برده شده ، می آید. از آنجا که این غار پایین تر از سطح دریا واقع شده است فشار هوای آن 760 میلی متر است و مقدار اسید کربینک در هوایش بالاست. بر اساس تجزیه و تحلیل کارشناسان ، ترکیب هوای داخل غار شامل 25 درصد دی اکسید کربن ، 71 درصد نیتروژن و 20.5 درصد اکسیژن و یون ها و گازهای رادیواکتیو است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری kojaseir دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.