ساعت کار موزه‌ها و اماکن تاریخی در نوروز و ماه رمضان

هرگونه تغییر در زمان بازدیدها در تعطیلات نوروز که مقارن با ماه رمضان است، از سوی موزه‌ها و اماکن تاریخی و یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، براساس دستورالعمل صادر شده از سوی معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، موزه‌ها و اماکن تاریخی از اول تا سیزدهم فروردین‌ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ شب فعال هستند.

بلیت‌فروشی در اماکن تاریخی و موزه‌ها نهایت تا یک ساعت پیش از پایان ساعت کار انجام می‌شود. در برخی از مجموعه‌ها، از جمله کاخ گلستان تا ساعت ۱۷ عصر فروش بلیت ادامه دارد. کاخ سعدآباد نیز تا ساعت ۱۹ بلیت‌فروشی را انجام می‌دهد. موزه ملی ایران هم اعلام کرده که تا ۴۵ دقیقه قبل از پایان ساعت بازدید، بلیت‌فروشی بسته خواهد شد.

انتهای پیاممنبع

درباره نحوه فعالیت اماکن و محوطه‌های تاریخی در روز سیزدهم فروردین‌ماه هنوز اطلاع‌رسانی نشده است. در سال‌های گذشته بعضی از این اماکن که محوطه و فضای باز دارند، در روز سیزدهم فروردین‌ماه، تعطیل بودند.

موزه‌ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تعطیلات نوروز و ماه رمضان از ساعت ۱۰ تا ۲۱ باز هستند.