ساخت فیلم مشترک میان ایران و ارمنستان/ سالانه ۲۰۰ هزار گردشگر ایرانی به ارمنستان سفر می‌کنند

به گفته وی، این پروژه در ایران و ارمنستان فیلمبرداری می‌شود.

آفیان گفت: این پروژه مستند بوده و با موضوع کلیساها و دین و مذهب ساخته می‌شود و هماهنگی‌های لازم با خلیفه‌گری نیز در این زمینه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یک پروژه سینمایی مشترک میان ایران و ارمنستان در روزهای پیش رو آغاز می‌شود.

آفیان گفت هر چند که رفت و آمد زیادی بین دو کشور وجود دارد و گردشگران ایرانی به ارمنستان سفر می‌کنند و در چند سال اخیر هم کرونا داشتیم که خوشبختانه همه چیز به سر جای خودش قرار می‌گیرد.

وی درباره آینده روابط دو کشور گفت نظر به سفر اخیر نخست وزیر ارمنستان و افتتاحیه سرکنسولگری ایران در شهر کابن ارمنستان می‌توان گفت که آینده روابط دو کشور درخشان است.منبع

وی همچنین درباره روابط دو کشور گفت: ایران و ارمنستان رابطه تمدنی خیلی نزدیک با هم دارند و خیلی هم خرسندیم که در این اواخر خصوصا در زمینه‌های گردشگری و فرهنگی و همچنین بین مردم به صورت مکمل انجام می‌شود.

واهاگن آفیان که در قالب یک هیات ارمنی به تهران سفر کرده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره همکاری‌های دو کشور در حوزه سینما گفت گروه‌های سینمایی ایرانی هستند که در ارمنستان یک سری فیلمبرداری‌هایی انجام می‌دهند اما یک کار جدیدی در دست انجام است که به مشترک میان دو کشور انجام می‌شود.

مقام وزارت خارجه ارمنستان افزود در طول این سال‌ها آن آشنایی کاملی که شایسته دو ملت همسایه و دوست است تاکنون انجام نشده و از دو طرف این آشنایی وجود ندارد.

این مقام وزارت خارجه ارمنستان اظهار داشت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر گردشگر از ایران به ارمنستان سفر می‌کنند که رقم گردشگرانی که از ارمنستان به ایران سفر می‌کنند کمتر است.