رونق گردشگری چین با پایان محدودیت‌های کووید

سفرهای بین‌المللی با وجود جهش سفرها، هنوز به سطح قبل از کووید نرسیده است.

چین در ماه دسامبر پس از نزدیک به سه سال محدودیت متناوب، رشد اقتصادی کندتر و اختلال در بخش گردشگری و مهمان‌نوازی، پایان اقدامات سختگیرانه خود را برای مقابله با کووید صفر آغاز کرد.

داده‌های شرکت مسافرتی Ctrip نشان می‌دهد که سفارش‌های مسافرتی داخلی و خارجی در پلتفرم این شرکت با چهار برابر تعداد کل سفارش‌های گردشگری در سال جاری نسبت به سال گذشته به اوج سه ساله خود در این فصل تعطیلات رسیده است.

داده‌های وزارت گردشگری نشان داد که درآمد حاصل از گردشگری داخلی در فصل تعطیلات امسال به ۳۷۵.۸۴ میلیارد یوان (۷۲.۸ میلیارد دلار سنگاپور) یا ۷۳.۱ درصد از رقم سال ۲۰۱۹ رسیده است.

انتهای پیاممنبع

خبرگزاری دولتی شین هوا گزارش کرد که در طول سال نوی چینی در سال ۲۰۱۹، در مجموع ۱۲.۵۳ میلیون سفر برون مرزی انجام شد.

به نقل از رویترز، داده‌های وزارت فرهنگ و گردشگری چین در روز جمعه (۲۷ ژانویه) نشان داد که در مجموع ۳۰۸ میلیون سفر در طول تعطیلات جاری انجام شده که ۲۳.۱ درصد نسبت به تعطیلات تعطیلات سال گذشته افزایش داشته و این رقم نشان‌دهنده بهبودی ۸۸.۶ درصد از سطح سال ۲۰۱۹ است.

ایسنا/خراسان رضوی گردشگری داخلی چین، در طول سال نو چینی افزایش یافت، در حالی که سفرهای برون مرزی در ۶ روز اول تعطیلات یک هفته پس از پایان محدودیت‌های سختگیرانه کووید-۱۹ در این کشور بیش از دو برابر شد.