دیوار دفاعی گرگان با تاریخ ۱۶۰۰ ساله مغفول ماند/ آخرین وضعیت طرح گردشگری آشوراده

ایسنا/گلستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: متاسفانه دیوار دفاعی گرگان با تاریخ یک هزار و ۶۰۰ ساله تاکنون مغفول مانده و امیدوارم این اثر تاریخی از مهجوریت خارج شود.

وی دیوار دفاعی گرگان را سومین دیوار تاریخی دنیا دانست و گفت: این اثر تاریخی از نظر عدم مداخلات بشری رتبه نخست را  در دنیا دارد، امیدوارم بتوانیم دیوار دفاعی گرگان را از مظلومیت و مهجوریت خارج کنیم و شاهد رونق گردشگر در این مکان باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با بیان اینکه برنامه‌های دولت سیزدهم در راستای محرومیت‌زدایی است، تصریح کرد: استان گلستان با وجود مواهب طبیعی مختلف در محرومیت قرار دارد که می‌طلبد بیشتر مورد توجه باشد.

محمدجواد ساوری عصر امروز سه‌شنبه ۱۷ آبان در آیین افتتاح پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین که با حضور وزیر کشور در محل نمایشگاه بین المللی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: گلستان تاکنون گل‌سِتان بوده و نتوانستیم از گل‌ها و ظرفیت‌هایی که می‌توانست قابلیت شکوفایی داشته باشد استفاده مطلوب کنیم.

وی خواستار توجه ویژه مسئولان ملی به استان گلستان شد و افزود: با توجه به اینکه در فصل بودجه‌بندی قرار داریم، انتظار است توجه ویژه‌ای به استان گلستان شود و از این گلستان به عنوان یک استان گردشگری حمایت شود.

ساوری با اشاره به اینکه دیوار تاریخی گرگان با تاریخ یک هزار و ۶۰۰ ساله می‌تواند به تخت جمشید شیراز تنه بزند ولی تاکنون مغفول باقی مانده است، بیان کرد: در نزدیکترین نقطه دیوار در یک بومگردی از ۷۳ کشور دنیا توریست وارد استان می‌شود و امیدواریم با همت دولت بتوانیم این اثر تاریخی را به خوبی معرفی کنیم.

انتهای پیاممنبع

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با اشاره به آخرین وضعیت طرح گردشگری و طبیعت‌گردی آشوراده، توضیح داد: امیدوارم به همت دولت سیزدهم جزیره آشوراده تعیین و تکلیف شود، متاسفانه به دلیل کم‌توجهی گذشته جزو پنج استان آخر هستیم که امید داریم با حمایت دولت سیزدهم غبار محرومیت را از چهره استان بزداییم.