دوره‌های آموزش رایگان صنایع‌ دستی در اهواز در حال برگزاری است

به‌گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، تبار قریب افزود: ۱۲ دوره آموزش صنایع‌دستی در شهرستان اهواز به صورت رایگان در حال برگزاری است.

قریب افزود:بخشی از این دوره‌ها در محل بازارچه دایمی صنایع‌دستی (شهید هادی کجباف) اهواز واقع در جنب ساختمان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در حال برگزاری است.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهواز اضافه کرد: همچنین در تفاهم‌نامه‌هایی با  مجموعه‌هایی مانند اداره‌ کل زندان‌ها، بیمارستان سلامت، پادگان ارتش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تعدادی از دوره‌ها نیز در این مراکز برگزار می‌شود.

وی گفت: این دوره‌ها که هر رشته به مدت ۱۰۰ ساعت برنامه‌ریزی شده است شامل گلیم‌بافی، نقاشی روی چرم، نقاشی روی سفال، معرق شاخه گندم، صنایع‌ دریایی و منبت چوب و سفال‌گری است که به علاقمندان آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان پس از پایان دوره، کارت مهارت دریافت خواهند کرد، هدف از برگزاری این دوره‌ها را ترویج آموزش‌های صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای علاقه‌مندان بیان کرد.

این دوره‌ها از اوایل تیر شروع شده و تا پایان مرداد امسال ادامه دارد.منبع