دوره‌های آموزش رایگان صنایع‌ دستی در اهواز در حال برگزاری است

این دوره‌ها از اوایل تیر شروع شده و تا پایان مرداد امسال ادامه دارد.منبع

قریب افزود:بخشی از این دوره‌ها در محل بازارچه دایمی صنایع‌دستی (شهید هادی کجباف) اهواز واقع در جنب ساختمان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان پس از پایان دوره، کارت مهارت دریافت خواهند کرد، هدف از برگزاری این دوره‌ها را ترویج آموزش‌های صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای علاقه‌مندان بیان کرد.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهواز اضافه کرد: همچنین در تفاهم‌نامه‌هایی با  مجموعه‌هایی مانند اداره‌ کل زندان‌ها، بیمارستان سلامت، پادگان ارتش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تعدادی از دوره‌ها نیز در این مراکز برگزار می‌شود.

به‌گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، تبار قریب افزود: ۱۲ دوره آموزش صنایع‌دستی در شهرستان اهواز به صورت رایگان در حال برگزاری است.

وی گفت: این دوره‌ها که هر رشته به مدت ۱۰۰ ساعت برنامه‌ریزی شده است شامل گلیم‌بافی، نقاشی روی چرم، نقاشی روی سفال، معرق شاخه گندم، صنایع‌ دریایی و منبت چوب و سفال‌گری است که به علاقمندان آموزش داده می‌شود.