دورهمی «شب چله» به وقت روز در کاخ سعدآباد

به گزارش ایسنا، روابط عمومی مجموعه تاریخی سعدآباد اعلام کرد: این ویژه برنامه با عنوان «دورهمی یلدای شمیران» به مناسبت فرا رسیدن شب چله و ثبت «آیین یلدا»، «هنر ساخت و نواختن عود» و «سوزن‌دوزی ترکمن» در یونسکو، به مدت سه روز در سعدآباد برپا خواهد شد.

ساعت بازدید از مجموعه تاریخی سعدآباد از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر است که بلیت‌فروشی و ورود به این مجموعه تا ساعت ۱۵:۳۰ امکان‌پذیر است.

مجموعه سعدآباد همچنین اعلام کرد که در این سه روز، اتوبوس گردشگری از میدان تجریش تا میدان دربند بازدیدکنندگان را جابه‌جا می‌کند.

انتهای پیام منبع

مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد به مدت سه روز ویژه برنامه «شب یلدا» را برگزار می‌کند.

«دورهمی یلدای شمیران» که با مشارکت شهرداری منطقه یک برگزار می‌شود شامل برپایی سفره یلدا در «موزه آشپزخانه سلطنتی»، اجرای نمایش عروسکی، نمایش سوزن‌دوزی ترکمن و عودنوازی در «موزه پوشاک سلطنتی»، غرفه فال حافظ، شاهنامه‌خوانی، ایستگاه نقاشی کودکان با موضوع یلدا، گریم کودکان همراه با نمایش نمادهای غول‌پیکر سفره یلدا و عروسک‌های تنپوش ننه‌سرما و ننه‌قلی است.

این مراسم از دوشنبه تا چهارشنبه، ۲۸ تا ۳۰ آذرماه و از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ عصر در مجموعه سعدآباد اجرا می‌شود.

از دیگر ویژه‌برنامه‌های تدارک دیده شده، نمایش خودروهای کلاسیک است که روز سه‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۴ در محوطه بیرونی کاخ‌ موزه ملت به اجرا در می‌آید.