دریافت نرخ ارزی در هتل‌ها باب شود/ نرخ ارزی و ریالی باید یک قیمت باشد

مادرشاهیان در خصوص دریافت نرخ ارزی از گردشگران خارجی برای صنعت گردشگری خاطرنشان کرد: به عقیده من اگر این عمل با ضوابطی که وزارت میراث فرهنگی تعیین می‌کند و نظارت ادارات کل در استان‌ها، می‌تواند دلال‌هایی که از ارز گردشگران خارجی سوءاستفاده می‌کنند را از چرخه حذف کرد.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی تصریح کرد: برای اینکه هتل‌ها خدمات بهتری به زائران ارائه دهند، بهتر است که دریافت نرخ ارزی در هتل‌ها مطابق مصوبه و مجوز وزارت میراث فرهنگی باب شود. دریافت نرخ ارزی به این معنا نیست که نرخ هتل برای گردشگر خارجی و داخلی متفاوت باشد، بلکه به این معنا است که نرخ ریالی هتل‌ها برای گردشگران خارجی به کمک ارز یا دلار پرداخت شود.

انتهای پیاممنبع

وی افزود: هتل‌ها می‌توانند در ایام غیرپیک به زائران تخفیف بدهند. به هیچ عنوان حق استفاده از نرخ دیگری برای زائران در هتل‌های مشهد وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با این اتفاق زائر و گردشگر پول خود را در هتل به ریال ایران تبدیل می‌کند. این اتفاق به نظر من معقول است، به شرطی که با مجوز صورت بگیرد. اگر یک گردشگر خارجی بخواهد پول خود را تبدیل کند باید به دلال‌ها مراجعه کند، اما اگر این اتفاق در هتل رخ دهد، مشکلات گردشگران خارجی کاهش خواهد یافت.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در خصوص دریافت نرخ ارزی در هتل‌ها خاطرنشان کرد: دریافت نرخ ارزی در هتل‌ها نیاز به تایید وزارت میراث فرهنگی دارد. به هیچ عنوان جوامع هتلداران اجازه ندارند بدون مجوز وزارت میراث فرهنگی و یا ادارات کل شهرستان‌ها نرخ ارزی از گردشگران دریافت کنند.

ایسنا/خراسان رضوی رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: برای اینکه هتل‌ها خدمات بهتری به زائران ارائه کنند، بهتر است که دریافت نرخ ارزی در هتل‌ها مطابق مصوبه وزارت میراث فرهنگی باشد.  

محمود مادرشاهیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص دو نرخی شدن هتل‌ها اظهار کرد: در سال گذشته کلیه هتل‌های خراسان رضوی را از دو نرخی به تک نرخی تبدیل کردیم و اعلام کردیم که هیچ هتلی حق دریافت دو نرخ متفاوت در ایام پیک و غیرپیک ندارد.