خودروی “هرندی” در کرمان پلاک تاریخی می‌گیرد

فریدون فعالی امروز هفتم خرداد ماه در نشست با اعضای کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان کرمان با اشاره به اینکه معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان یکی از مهم‌ترین اهداف دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با صنعت گردشگری است، اظهار کرد: کویر لوت، ظرفیتی مهم برای کرمان به شمار می‌رود که باید با همکاری یکدیگر از آن استفاده کنیم و نگذاریم فرصت‌ها به تهدید تبدیل شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با بیان اینکه تورهای گردشگری کرمان به مقصد کویر شهداد با همکاری کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی این استان ساماندهی می‌شود، افزود: شهداد منطقه بکری برای حضور گردشگران بوده و برنامه‌های متنوعی در آن اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: کانون‌های اتومبیل‌رانی و جهانگردی یکسری اهداف و برنامه‌ها دارد که تسهیل در تردد گردشگران، ارائه خدمات مشاوره‌ای و گسترش خدمات امداد خودرو به گردشگران، برگزاری انواع مسابقات اتومبیل‌رانی و رالی، تهیه و توزیع نقشه جغرافیا، فیلم و نقشه راه‌های شهرهای استان، ایجاد دفاتر اطلاع‌رسانی و … از آن جمله است.

انتهای پیاممنبع

فعالی گفت: اداره‌کل میراث فرهنگی در زمینه ساماندهی تورهای گردشگری به مقصد کویر شهداد، تعریف رویدادها و اجرای آنها با کانون اتومبیل‌رانی همکاری لازم را خواهد داشت و حمایت همه جانبه‌ای از آنها می‌کند.

به گزارش ایسنا، خودروی آبی رنگ کرایسلر مدل ۱۹۴۸ متعلق به فردی به نام هرندی است که در باغ موزه هرندی کرمان نگهداری می‌شود. در گذشته، “هرندی” باغ یکی از بزرگان کرمان را خریداری کرده و اصالتی یزدی داشته اما بعدها باغ تاریخی کرمان را به نام خانوادگی این فرد با عنوان باغ هرندی شناختند.

او بیان کرد: آموزش‌های علمی، کاربردی و پژوهشی ویژه اعضای این کانون نیز با هماهنگی میراث فرهنگی باید انجام شود.

ایسنا/کرمان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از اعطای پلاک تاریخی به خودرو هرندی خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه این خودرو دارای قدمت بالایی است و شرایط لازم را برای دریافت پلاک تاریخی دارد بنابراین با همکاری کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی این استان اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.