خدمات هتل‌ها مبنای افزایش نرخ در نوروز ۱۴۰۲

مادرشاهیان در خصوص بازرسی از واحدهای اقامتی گفت: جامعه هتلداران استان ۲۵ بازرس دارد که با همکاری وزارت صمت از هتل‌ها بازدید می‌کنند. به صورت شبانه‌روزی جامعه هتلداران آماده پاسخگویی شکایات زائرین هستند و بازدیدهای میدانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: مبنای افزایش قیمت‌ها، نرخ خدمات هتل‌ها است و اگر هتلی خدمات و پذیرایی خوبی ارائه ندهد شامل افزایش نرخ نخواهد شد. هر هتل به این کمیته درخواست می‌دهد و اگر کیفیت خدمات تایید شود درصد کمی و به میزان معقولی افزایش نرخ خواهد داشت تا بتواند ادامه حیاط دهد.

وی ادامه داد: تلاش جامعه هتلداران استان این است که با ارائه بهترین خدمات ماندگاری زائرین را افزایش دهد. ماه رمضان نیز فرصت خوبی برای این اتفاق است زیرا بسیاری از زائرین تمایل دارند ماه رمضان خود را کنار بارگاه امام رضا(ع) بگذرانند.

مادرشاهیان خاطرنشان کرد: آز آنجایی که ماه رمضان با عید امسال تداخل پیدا کرده است این احتمال وجود دارد که زائرین برای اقامت ۱۰ روزه در مشهد نیت کنند به همین دلیل من به پیک کاری واحدهای اقامتی در ماه رمضان خوشبین هستم.

وی افزود: مشهد شهری زیارتی است و به علت ناآرامی‌های اخیر افراد نتوانستند به مشهد سفر کنند و ماه رمضان نیز در ایام عید قرار دارد، به همین دلیل احتمالا سفرهای نوروزی از نیمه اسفند آغاز خواهد شد.

ایسنا/خراسان رضوی رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: مبنای افزایش نرخ در نوروز ۱۴۰۲، خدمات هتل‌ها است و کمیته‌ای متشکل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و جامعه حرفه‌ای هتلداران استان در این خصوص تصمیم می‌گیرند.

مادرشاهیان در خصوص افزایش نرخ‌ها بیان کرد: با توجه به اینکه نرخ‌ واحدهای اقامتی چندان تغییری نداشته است، برای افزایش قیمت‌ها، کمیته‌ای توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جامعه حرفه‌ای هتلداران استان تشکیل شده است که در خصوص افزایش نرخ هر هتل تصمیم خواهد گرفت.

محمود مادرشاهیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در نوروز ۱۴۰۲ تمامی واحدهای اقامتی دارای مجوز فعال هستند و آمادگی پذیرش زائران را دارند. در کل حدود ۱۰۰۰ واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمان‌پذیر فعال و هتل‌ها دارای حدود ۶۰ هزار تخت هستند.

انتهای پیاممنبع