حیدری: مرز خسروی به عنوان بهترین مرز آماده پذیرایی از زائران اربعین استنماینده مردم قصر شیرین یادآور شد: مرز خسروی به عنوان آماده ترین مرز با دارا بودن بهترین امکانات آماده پذیرایی از زائران اربعین است.

به گزارش ایسنا، شهریار حیدری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی نوبت دوم (دوشنبه 7 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی که به منظور رسیدگی به طرح بانکداری جمهوری اسلامی برگزار شد، بیان کرد: ریاست قوه قضائیه، مالکین اراضی سرپل ذهاب و گیلانغرب در زمان اصلاحات ارضی زمین به آنها واگذار شده و وجه خرید زمین را نیز پرداخت کرده اند. حال بعد از 40 سال با رای مشکوک و شبه برانگیز برخی قضات دوباره ملزم به پرداخت مبالغی غیر قانونی و ظالمانه به همان مالکین زمان طاغوت و ستم شاهی شده اند که خلاف حفظ حقوق مالکین و عامل تنش در این شهرستان ها شده است، لذا به این مساله وارد شده و مانع از تضییع حقوق مردم منطقه شوید.

وی با اشاره به اینکه طرح بررسی نظام بانکداری در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: واقعیت این است که نظام بانکداری در جمهوری اسلامی ایران باید اصلاح شود.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس یازدهم افزود: دولت بخشی از منابع درآمدی و هزینه کردها را از محل سود بانک ها تامین می کند که این عامل موجب شده بانک ها به دنبال سود باشند و برداشت فقهی از آن ربا است، لذا باید به این موضوع توجه شود تا مجددا تکرار نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دلیل بازگشایی مرز خسروی در شهرستان قصر شیرین کرمانشاه از وزیر کشور و تمام دستگاه ها که تلاش کردند تا زمینه تحقق این مهم فراهم شود تقدیر می کنم. امروز مرز خسروی به عنوان آماده ترین مرز با دارا بودن بهترین امکانات آماده پذیرایی از زائران اربعین است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به این استان مصوبات مختلفی داشت، لذا خواستار تسریع در اجرای این مصوبات هستیم. بحث ساماندهی وضعیت سامانه گرمسیری و تخصیص اعتبارات لازم و امهال وام ها از جمله این موارد است.

حیدری یادآور شد: رتبه بندی معلمان هزاران بار تکرار شده است، با تمام آنچه مصوب شد و مورد انتظار معلمان است باید هر چه سریع تر اجرایی شود. همچنین بحث پرداخت حقوق مناطق جنگی و حق و حقوق ایثارگران و جانبازان نیز مورد انتظار است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: تبدیل وضعیت نیروهای مهرآفرین نیز دارای اهمیت است، این افراد 18 سال در مناطق محروم و کم برخوردار زحمت کشیده و تلاش می کنند که ضروری است تبدیل وضعیت و استخدام شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به کشورهای عربی منطقه گفت: ایدئولوژی رژیم صهیونیستی مبتنی بر تنش و تفرقه است، امروز رژیم صهیونیستی آیه وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا را هدف قرار داده و درصدد تنش و تفرقه در دنیای اسلام است.

حیدری گفت: برای برخی کشورهای عربی افسوس می خورم زیرا اجازه می دهند سفارتخانه این رژیم منحوس در این کشورها ایجاد شود. مگر شما مسلمان نیستید؟ مگر آیه قرآن و احادیث فراوانی وجود نداردکه باید به داد مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین برسیم؟ مردم فلسطین روزانه تحت حملات توپخانه های صهیونیست ها قرار دارند، لذا آیا رواست که سکوت کنید و سفارتخانه این رژیم را راه اندازی کنید؟

انتهای پیاممنبع