جاذبه های گردشگری و توریستی تهران

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری kojaseir بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

این زورخانه در میدان چیذر تهران و در کنار امامزاده حضرت علی اکبر (ع) واقع شده است و حرکات مختلف ورزش باستانی ایران در آن اجرا و آموزش داده میشوند. پایتخت رستورانهای متعدد و در سبکهای مختلف دارد. از معروفترین رستورانهای تهران میتوان به رستورانهای ارکیده، کوبابا، رستورانهای هتل استقلال، دیزیسرای قصر، رستوران مسلم، رستوران موبیدیگی، رستوران مستوران، رستوران مرشد، رستورانهای کباب شمرون، رستوران باروژ و غیره اشاره کرد. اگر موقع شام به این برج بلند بالا برسید، میتوانید در رستوران گردان برج یا رستورانهای زنجیرهای آن دلی از عزا در بیاورید و یک غذای حسابی نوش جان کنید. در طبقات میتوانید از فروشگاهها دیدن کنید و سوار آسانسور شوید و از بالای برج، تهران را زیر پای خود ببینید. روستاهایی مثل امامه، افجه و آبنیک از مناطق سرسبز و زیبایی هستند که در آنها میتوانید به دور از زندگی ماشینی از قدم زدن در کوهپایه لذت ببرید و از چشمههای آب آن آبِ گوارایی بنوشید. منطقه شمیرانات تهران پر از روستاهایی است که به دلیل نزدیکی به مازندران و رشته کوههای البرز، سرسبز و زیبا هستند.

روستاهای اطراف شهر تهران بر خلاف مرکز شهر، بسیار خوش آبوهوا هستند. دربند محلی بسیار جذاب و مفرح برای قرارهای دوستانه و مهمانی و دورهمیهای صمیمی است. همانطور که میدانید دربند منطقهای کوهستانی است که اصلیترین مسیر کوهنوردان برای صعود به قلههای کوهستان البرز است. را پیدا کنید. در این مجموعه تجاری عظیم پارک تفریحی، پردیس سینمایی، کافه و رستوران هر چیزی که بخواهید فراهم است. از بنای اصلی که قصری زیبا است دیدن کنید و موزه سینما و خانهی فرهاد مهراد (خواننده نامی کشور) را در این باغموزه تماشا کنید. یادتان باشد در بهار از باغ ایرانی دیدن کنید چون این باغ پر از لالههای رنگارنگی است که در بهار به اوج رشد و شکوفایی خود میرسند! یادتان باشد که شما روی ششمین برج بلند مخابراتی جهان ایستادهاید! در این باشگاه انواع و اقسام تفریحات و امکانات ورزشی در دسترس شما خواهند بود و میتوانید در مسیرهای پیادهروی آن که با درختان احاطه شدهاند، لحظات به یاد ماندنی ثبت کنید. اگر به دنبال گشت و گذاری معنوی هستید، تهران یکی از بهترین گزینههای پیش روی شما است.

اگر از مساجد، کلیساها و آتشکدهی زرتشتیان گذر کنیم، یکی از مهمترین دیدنیهای تهران زورخانهی آیت الله طالقانی است که محیطی معنوی دارد. یکی دیگر از تفریحات تهران، گشتن در میان رستورانها و امتحان کردن غذاهای متفاوت است. آتشکده زرتشتیان در خیابان جمهوری تهران نیز از دیگر جاذبههای مذهبی تهران است که بیش از صد سال از عمر آن میگذرد. از موزه ایران باستان که در همین منطقه است بازدید کنید، در آن جا دیدنیهایی از تاریخ ایران وجود دارند که در هیچ کجای جهان نظیر آنها را نمیتوانید پیدا کنید! توجه کنید که حوالی عصر و شب را برای دیدن نمایشها انتخاب کنید چون اغلب اجراها شب هنگام آغاز میشوند. امروزه مراکز تجاری و بازارها به یکی از مکانها برای تفریح و سرگرمی تبدیل شدهاند. یکی دیگر از مکانهای مذهبی تهران، امامزاده قاسم در منطقه شمیرانات است. امامزادهی عینعلی و زینعلی در پونک و امامزاده یحیی در محلهی عودلاجان از دیگر مکانهای مذهبی هستند که در مناسبات مذهبی بسیار مورد توجه مردم قرار میگیرند. بنای این کلیسا بسیار دیدنی و جذاب است.

تهران همانند یک تابلوی نقاشی است که درخشش نارنجی غروب خورشید روی کوههای شمال شهر، خیابانهای باریک برخی از مناطق محلی در جنوب شهر، آبمیوه فروشیهای کنار خیابانها و سر و صدای زندگی شهری، همه و همه به آن روح میبخشند.این شهر دوستداشتنی ایران جاذبههای گردشگری فراوانی دارد که پایتخت را بیش از پیش درخشان، زیبا و تماشایی میکنند. و اما رسیدیم به معروفترین جاذبه گردشگری تهران، محله دربند! اگر به دربند سر زدید، مزه کردن آلوچه و لواشکهای ترش آن را از دست ندهید. در یکی از این پنج سالن تئاتر شهر نمایشی را تماشا کنید و لذت گشت و گذار در تهران را تکمیل کنید. در این بنای زیبای تاریخی میتوانید از دیدن تئاتر و فیلم و نمایشگاههای عکس و نقاشی لذت ببرید. از آن بالا میتوانید زندگی شهری و خودروها را زیر پای خود تماشا کنید و در دو طرف پل، مناظر زیبا و طبیعت سرسبز پارک آب و آتش و پارک طالقانی را به تماشا بنشینید. علاوه بر این، دو باغ زیبا و دلانگیز تاریخی نیز هستند که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید. در این مجموعه علاوه بر امکانات فروشگاهی و نمایشگاهی میتوانید از امکانات رفاهی و تفریحی نیز بهرهمند شوید.