تولید سالانه ۱۵ هزار قطعه تولیدات چرمی در لرستان

عطاء حسن‌پور بیست و ششم دی ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ترویج صنایع دستی در رشته‌های مختلف صنایع دستی ۱۵۰ کارگاه چرم‌دوزی در لرستان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در این کارگاه‌ها بیش از ۲۰۰ هنرمند مشغول به کار هستند، عنوان کرد: سالانه ۱۵ هزار قطعه تولیدات چرمی در استان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

حسن‌پور میزان فروش سالانه تولیدات محصولات چرمی را حدود دو میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: هنرمندان دست‌سازه‌های چرمی لرستان، سال‌جاری در ۱۵ نمایشگاه استانی و ملی مشارکت داشته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در خصوص حمایت از هنرمندان این رشته، بیان کرد: در این راستا هنرمندان در رشته چرم‌دوزی حدود یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سالانه ۱۵ هزار قطعه تولیدات چرمی در استان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

انتهای پیاممنبع

وی اضافه کرد: عمده مشکلات هنرمندان فعال در رشته‌های چرمی کمبود مواد اولیه، نبود سرمایه کافی و عدم دسترسی به بازارهای هدف است که با برنامه‌ریزی‌ و راهکارهای مناسب درصدد رفع این مشکلات هستیم.