تور تهرانگردی تیر 1401

از هر گوشهی این پایتخت 200 ساله میتوان قلهی باشکوه دماوند را تماشا کرد. در موزهی موسیقی 240 ساز از 200 نوع مختلف نگهداری میشود. رضاخان پهلوی جواهرات را ابتدا در زیرزمین کاخ مرمر نگهداری کرد و پس از ساخت بانک ملی ایران جواهرات به موزه بانک ملی منتقل شد و پشتوانه اسکناس گردید. این موزه شامل بخشهای متعددی همچون سالن نمایش سازها (سازهای کوبهای، زهی، بادی، سنتی و زهی نواحی)، گنجینهی موزه، آرشیو صوتی و تصویری، کتابخانهی تخصصی، کارگاه نمایش مراحل ساخت ساز، انبار ویژهی نگهداری بهینهی سازها، مخزن محصولات مکتوب، کافیشاپ و بخش سمعی و بصری است. پس از فتحعلیشاه، محمدشاه نیز در این باغ بنایی کوچک ساخت. ساخت این برج 11 سال زمان برد و اینک یکی از مکانهای پربازدید تهران است که گردشگران داخلی و خارجی به دیدن آن میآیند. قدمت این حرم متبرک به دورهی ایلخانی و صفویه میرسد و در دورهی قاجاریه این بنا مرمت شده و قسمتهایی بدان اضافه شدهاست. برخی از مورخان قدمت این آرامگاه را به دورهی ساسانیان نسبت دادهاند. این کاخ بسیار زیبا که میتوان آن را یکی از منحصرترین مجموعههای تاریخی ایران دانست، قدمتی 440 ساله دارد. در همسایگی مقبرهی شیخ صدوق در فاصلهی نزدیک یک بقعه با هشت ستون و بسیار شبیه آرامگاه حافظ شیرازی قرار گرفته که در آن حاج ابوالحسن جلوه (طباطبایی) حکیم و عالم شیعی قرن سیزدهم به همراه افراد مشهوری همچون غلامرضا تختی، پهلوان سید حسن شجاعت، علی اکبر دهخدا، محمدعلی فروغی، رجبعلی خیاط، حسین بهزاد و سرهنگ محمود ایروانی اعظم از مؤسسان مدرسه موسیقی، مزار محمدعلی مظفری بنیانگذار یتیمخانههای مظفری، دکتر سید حسین فاطمی، شیخ موسی دبستانی ادیب و عارف معاصر، جواد فاضل نویسنده و مترجم معاصر و مزار شهدای ۳۰ تیر ۱۳۳۱ شمسی قرار دارند.

موزهی جواهرات ملی ایران از جمله موزههای هیجانانگیز و بسیار زیبای این مملکت هستند که از بازدیدشان هیچ وقت خسته نخواهید شد. اما نام باغ ملی چند سال بیشتر دوام نیاورد و در محوطه آن، ساختمانهایی از جمله ساختمان وزارت امور خارجه، کتابخانه ملی و موزه ایران باستان ساخته شد. در روز افتتاحیه برج شهیاد در کشور بری اولین بار از منشور حقوق بشر کوروش کبیر رونمایی شد. از طرفی دیگر، معیرالممالک، ساعتی را وقف حرم کرد که بر روی برج نصب شدهبود. وی گنبد را با کاشی پوشاند و در ورودی را از غرب به شمال که حیاط موقوفه پدرش در آن قرار داشت، تغییر داد. این محلهی قدیمی بین بازار تهران، چهارراه مولوی و میدان بهارستان واقع شده و از هر سمت یک ورودی دارد. در دوره ناصرالدین شاه، در این سرداب یک سنگ، به همراه یک جسد سالم پیدا میکنند. در تور تهرانگردی آرندتور میتوانید به بازدید این موزهی بینظیر که یکی از ده موزهی برتر ایران است، بروید.

یک برج 12 طبقه که امکان بازدید از هشت طبقهی آن وجود دارد و چهار طبقهاش، برای استفادههای فنی، ایمنی، مخابراتی و رسانهای مورد استفاده قرار میگیرد. برای استفادهی بهتر از تاریخچه و جذابیتهای متنوع طهران، میتوان با تورهای مختلف تهرانگردی آرندتور همراه شده و از نقاط جذاب و تاریخی این شهر بازدید کرد. گشت های مختلف تور تهرانگردی بر حسب روز انتخابی مطابق با پکیج داخل جدول پایین صفحه می باشد. با تور تهرانگردی آرند تور به این محله بیاید و یک سفر یک روزه در تاریخ تهران را تجربه کنید. با این حال، نام این باغ هنوز بر سر دروازه میدان مشق پابرجا ماندهاست. برج میلاد بیستمین سازه بلند نامتکی (سازههایی بدون نگهدارندهای همانند سیم و دکل) است و مقام نخست از نظر وسعت کاربری سازه راس برج با زیربنای ۱۳۰۰۰ متر را دارد. حمامی که فیلم «قیصر» را در آن ساخته ان و اینک به مرکز فروش صنایع دستی تبدیل شدهاست. این مجموعه که در دوره قاجاریه ساخته شده، چهار دورهی تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و دوم و دوران پس از انقلاب را سپری کردهاست. داخل بازار صنایع دستی، ظرفهای میناکاری شده، سفالی مجله خبری kojaseir و مسی میفروشند.

گنبد آبیرنگ و بارگاه زیبای امامزاده صالح در میان هیاهوی بازار زیبا و رنگارنگ تجریش همچون دری زیبا میدرخشد. حضرت صالح بن موسی، فرزند هفتمین پیشوای شیعیان، امام موسی کاظم (ع) مشهور به امام زاده صالح، برادر امام رضا(ع) است که پس از شنیدن خبر ولیعهدی برادرش در خراسان، از عراق به سوی ایران حرکت کرد. پس از قتل نادر شاه یکی از سردارانش به نام احمد بیگ افغان ابدالی دوباره به غارت جواهرات خزانه آمد و قسمتی از جواهرات همچون الماس کوه نور هرگز به این مملکت بازگردانده نشد. نام این قبرستان از نام محمد بن بابویه معروف به شیخ صدوق برگرفته شده که یکی از فقها و دانشمندان شیعه بوده و در قرن چهارم هجری قمری زندگی میکرده و در اینجا دفن شدهاست. 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه (فیش واریزی، شماره تماس و عکس کارت ملی و عکس کارت واکسن تمام نفرات) به دفتر آرندتور از طریق واتس آپ به شماره زیر الزامی میباشد. چشمه علی یکی از قدیمیترین آثار باستانی منطقه است که قدمتی هشت هزارساله دارد. در کنار این بنای مذهبی-تاریخی در باغ طوطی نامداران و افراد مشهور مختلفی همچون ناصرالدین شاه قاجار (که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تخریب گشت)، آیتالله سید ابوالقاسم کاشانی، ملا علی کنی و محمد قزوینی، عباس اقبال آشتیانی، شیخ محمد خیابانی، ستار خان، محمدتقی فلسفی و..

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری kojaseir ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.