تور بازدید از بانک ملی برگزار می‌شودبه گزارش ایرنا از ستاد گردشگری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به مناسبت پنجمین سالگرد تاسیس موزه بانک ملی، تور یک روزه از این مجموعه برگزار می شود.

این بازدید به صورت رایگان روز شنبه ۲۵ تیرماه از ساعت  ۱۴ تا ۱۶ برگزار خواهد شد و علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره۰۲۸۵۸۲۳ ۰۹۱۹ واتساپ کنند.

بانک ملی ایران نخستین بار در سال ۱۳۱۶ با جمع آوری جواهرات ملی از کاخ های مختلف، نخستین خزانه جواهرات ملی را تاسیس کرد و در سال ۱۳۳۷ بار دیگر به منظور توسعه این فضا، مقدمات تاسیس خزانه جواهرات ملی جدید در ساختمان شعبه مرکزی بانک را در دستور کار قرار داد تا بدین ترتیب خزانه جواهرات دنیا تاسیس شود.

پس از آن و با تاسیس بانک مرکزی در سال ۱۳۳۹ نیز تولیت جواهرات ملی به بانک مرکزی واگذار شد تا اینکه در۲۱ تیر سال ۱۳۹۶ موزه بانک ملی ایران در ساختمان  صندوق پس انداز ملی که از معماری دوران معاصر و اثری به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی است، تاسیس شد.

در این موزه تعداد قابل توجهی از اسناد قدیمی و آثار هنری همچون سکه های تاریخی از دوران هخامنشی تا دوران معاصر، یادمان های اهدایی از کشورها و موسسات پولی و مالی از سراسر جهان، آثار هنرمندان فرهیخته و شهیر و همچنین تابلوهای نقاشی و…   فاخر برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.

این موزه طی پنج سال گذشته سه بار مقام موزه برتر در کشور را از آن خود کرده و از زمان تاسیس تاکنون رویدادهای متنوعی را شاهد بوده است.منبع