تحقق نیمی از رشد اقتصادی هدف‌گذاری‌شده صنعت گردشگری در سمنانایسنا/سمنان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بیش از ۵۰ درصد رشد اقتصادی پیش‌بینی‌شده اداره کل میراث فرهنگی استان در حوزه‌های میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی محقق شد.

امیر کرم‌زاده ۱۴آذرماه در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان، میزان سهم بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رشد اقتصادی استان را ۶.۷۴ درصد اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون نیمی از این رشد محقق شده و در حال نهایی شدن است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: آموزش، توسعه بازاریابی، معرفی استان، افزایش تأسیسات گردشگری و ایجاد اشتغال نقش مؤثری در رشد و رونق گردشگری استان دارد.

کرم زاده شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها، برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و … را از برنامه‌های این اداره‌کل اعلام کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ایجاد نشاط اجتماعی تأثیرگذار است.

استاندار سمنان نیز گفت: فرصت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری استان در نمایشگاه محصولات و صنایع‌دستی با حضور ۱۲ استان معرفی شد که اقدامی بسیار ارزشمند بود.

سید محمدرضا هاشمی بابیان اینکه استان سمنان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار است، افزود: از فرصت تردد و حضور سالانه بیش از ۱۵ میلیون مسافر در استان سمنان باید برای تحقق رونق و رشد اقتصادی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار سمنان یکی از فرصت‌های اثرگذار بر رشد اقتصادی را گردشگری و صنایع‌دستی دانست، گفت: توجه به امر گردشگری برای تحقق رونق اقتصادی در سطح استان مدنظر قرار دارد.

 هاشمی افزود: در حوزه صنایع‌دستی و تقویت و حمایت از این هنر در سطح استان نیز لازم‌ است تا حمایت ویژه از این قشر با تأکید بر تسهیل در امر فروش محصولات در دستور کار باشد.

انتهای پیاممنبع