تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان

انتهای پیاممنبع

ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعهدات اشتغالزایی گردشگری در شهرستان های رشت، رودسر و بندرانزلی تحقق یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه دولت طی یک سال گذشته جهت زیرساخت‌های گردشگری اقداماتی ارزشمند انجام داده و منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری شده است، عنوان کرد: طی دو ماهه امسال تعداد ۳۲ موافقت اصولی جهت ایجاد سرمایه‌گذاری در استان گیلان صادر شده که بخش عمده‌ای از آنها شامل بوم گردی، هتل و مجتمع‌های گردشگری بوده و نشان از استقبال سرمایه‌گذاران از استان گیلان دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه بسترهای اشتغالزایی در بخش گردشگری فراهم است، گفت: این اداره‌کل با برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری، صنایع دستی، ایجاد فضای مناسب به منظور سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و همچنین استفاده از ظرفیت‌های تاریخی گسترده مناطق مختلف ساحلی، جلگه‌ای و کوهستانی استان، از این فرصت به نحو شایسته در امر ایجاد اشتغال در سطح استان بهره‌برداری می کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اشتغالزایی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: برپایی دورهای آموزشی اشتغال محور برای به کارگیری ظرفیت‌های متعدد تاریخی، گردشگری و همچنین صنایع دستی متنوع و کاربردی در گیلان مورد تاکید و توجه است.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بسترهای اشتغالزایی در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان فراهم است، اظهار کرد: تولید و اشتغال در صدر اولویت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان قرار دارد.

جهانی از تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعهدات اشتغالزایی گردشگری در شهرستان های رشت، رودسر و بندرانزلی تحقق یافته که این امر نویدبخش تحول بنیادین در امر اشتغال در استان گیلان است.

وی از ایجاد حدود ۳۳۰ فرصت شغلی جدید در گیلان خبر داد و افزود: اقدامات اشتغالزایی در شهرستان های گیلان به جد پیگیری می شود.

وی بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری ها را در حوزه میراث طبیعی گیلان دانست و یادآور شد: طی سنوات گذشته سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی نیز تبدیل به فرصت شده است.