تحریم جلوی ثروتمندان روس را نگرفت

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، ‌زمانی که جنگ روسیه و اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲ آغاز شد، اتحادیه اروپا ویزای مسافران روس را تعلیق کرد، اما گردشگران ثروتمند تصمیم گرفتند مقصد دیگری را برای تعطیلات انتخاب کنند.

بر اساس نتایج تحقیقات شرکت اطلاعات پروازی «فوراوردکیز»، روس‌های ثروتمند با قدرت به سفر بازگشتند.

انتهای پیاممنبع

سفر با بلیت‌های پریمیوم به مقصد امارات متحده عربی نیز ۱۰۸ درصد افزایش داشته است. این گروه از گردشگران همچنین به سراغ ترکیه (۴۱درصد افزایش)، ‌ مالدیو (۱۳۷ درصد افزایش) ‌ و مصر (۱۸۱ درصد افزایش) رفته‌اند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد تحریم‌های مسافرتی سال گذشته، مانعی برای به تعطیلات نرفتن ثروتمندان روس نشده است.

علاوه‌بر این، ظرفیت‌ و تعداد صندلی‌هایی که توسط یک هواپیمایی ارائه می‌شود، از پروازهای مبدأ روسیه به مقصد اتحادیه اروپا در مقایسه با دوران پیش از شیوع کرونا، ۹۹درصد کاهش داشته است. این محدودیت در ارائه ظرفیت درحالی صورت گرفته که بیشتر کشورهای اروپایی تعداد ویزاها برای مسافران روس را کاهش داده‌اند.

از شروع جنگ در بیست‌وچهارم فوریه تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۲، ‌آمار بلیت “پریمیوم” سفرهای خارجی روس‌ها در مقایسه با دوران پیش از کرونا با ۱۰ درصد افزایش همراه شد. با این حال شهروندان معمولی روس در خانه ماندند؛ چراکه سفرهای هوایی “اکونومی” (اقتصادی) در همان بازه زمانی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با ۷۰ درصد کاهش مواجه بود.

با این حال، چندین کشور دیگر همچنان پذیرای گردشگران روس هستند. به نظر می‌رسد تایلند یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای این گروه از مسافران باشد؛ چراکه آمار سفرهای کلاس پریمیوم به این مقصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۸۱ درصد افزایش داشته است.

با این وجود، رشد سفرهای ثروتمندان در سال ۲۰۲۳ سقوط کرده است. براساس گزارش «فلایت‌کیز» سفرهای بین‌المللی حتی برای ثروتمندان نیز به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده است. آمار ررزو پروازهای پریمیوم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با کاهش ۲۶درصدی همراه بوده است.