تبلیغ لباس در کنار آثار تاریخی؛ مجموعه تخت‌جمشید: بدون هماهنگی بودروح الله خالدیان شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این فیلم چهار بانو با لباس‌ها و پوشش محجبه در حال راه رفتن در دروازه ملل هستند و هیچ حرکت ناموزون و یا وضعیت نامناسبی نداشتند اما منتشر شدن این فیلم در فضای مجازی نشان می‌دهد که این افراد به دنبال کاری تبلیغاتی بودند؛ این در حالیست که ما از قصد و هدف این افراد آگاهی نداشتیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید ادامه داد: این کار با هماهنگی مجموعه انجام نشده است و حتی مکان یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفته و بدون شک آنها دوربین هم همراه نداشتند چراکه در مجموعه تخت جمشید عکاسی یا فیلمبرداری با دوربین حرفه‌ای ممنوع است و به گردشگران اجازه آوردن دوربین حرفه‌ای داده نمی‌شود. لذا امکان دارد که این فیلم را با دوربین گوشی و تلفن همراه خود گرفته باشند.

وی بیان کرد: طبق ضوابط موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در مجموعه جهانی تخت جمشید، مجوز برای ساخت اینگونه ویدیوها صادر نمی‌شود و اقدام صورت گرفته می‌تواند پیگرد قانونی در پی داشته باشد.

مجموعه تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در ۵۵ کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد.منبع