برگزاری مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱


به گزارش ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، زاهد شفیعی گفت: ثبت‌نام دوره‌های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱ شامل ۴ دوره مجزا با عنوان تولید محتوای به‌روز و کارآمد در عرصه گردشگری، ملاحظات به‌روز راهنمایی گردشگران ورودی ایران، اقامتگاه بوم‌گردی؛ از ایده تا برند و توسعه پایدار گردشگری روستایی با مشارکت جوامع محلی از تاریخ ۱۲ مردادماه آغاز می‌شود.

برگزاری مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱

وی افزود: فراهم کردن امکان دسترسی به آموزش‌های کاربردی برای فعالین صنعت گردشگری و کسانی که قصد ورود به این صنعت را دارند، اصلی‌ترین وظیفه آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری محسوب می‌شود. در همین راستا با هدف افزایش مهارت‌های نیروی انسانی شاغل در این حوزه، برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب مدرسه تابستانی گردشگری سال ۱۴۰۱ در تابستان در دستور کار معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است.

برگزاری مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱

شفیعی افزود: ثبت‌نام این دوره ها که شرکت در آنها برای کلیه افراد فعال در بخش گردشگری اعم از راهنمایان، فعالان گردشگری روستایی، مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به این آموزش‌ها، آزاد و رایگان است از تاریخ ۱۲ مرداد ماه آغاز می شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی  برای شرکت در دوره‌ها ثبت نام کنند.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری با بیان اینکه آغاز شروع کلاس‌ها که به صورت مجازی برگزار می‌شود ۲۲ مردادماه جاری خواهد بود، یادآور شد: این برنامه شامل ۴ دوره آموزشی مستقل از یکدیگر و با موضوعات مختلف است که مخاطبان می‌توانند در یک یا چند دوره شرکت کرده و پس از پایان دوره، گواهینامه مورد تأیید دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری را دریافت کنند.

شفیعی ادامه داد: برگزاری دوره‌ها به‌ صورت برخط این طور خواهد بود که در هر دوره مدرسان با تجربه، مهمترین مباحث کاربردی موردنظر را برای فراگیران شرح داده و در جلسه پایانی نیز یکی از افراد موفق در زمینه مرتبط با موضوع، به بیان تجربیات خود برای شرکت‌کنندگان دوره می‌پردازد.

برگزاری مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱منبع