بدرقه فریماه فرجامی، دفاعیات حسین رفیعی

بعضی از سرودها، سرود نیستند

نصب نقاشی دیجیتال روح‌الامین در حرم حضرت علی(ع) 

همچنین در خبری اعلام شد به مناسبت «عید غدیر» بازدید از موزه سینما در روز جمعه ۱۶ تیرماه رایگان است.

افزون بر این‌ها، جلیل گلشن، پیشکسوت باستان‌شناسی در مراسم تجلیل خود که روز سه‌شنبه برگزار شد، هشدار داد تا پنج سال آینده با بحران کمبود نیروی انسانی در میراث فرهنگی مواجه می‌شویم.

خاصیت درمانی ادبیات

گزارش ایسنا از شب کنسرت «آوای تبری»

نمک‌شناسی حکم می‌کند با تلویزیون ادامه دهم

کشف غافلگیرکننده در میان مقبره‌ها + عکس

نمایش عروسکی مخاطب حرفه‌ای تربیت می‌کند

بیشتر بخوانید:

این روزها یک برنامه استعدادیابی به نام «همآهنگ» مختص سرود از شبکه افق و نسیم پخش می‌شود؛ برنامه‌ای که همچون سایر برنامه‌های استعدادیابی تلویزیون، گه‌گاهی با حواشی هم همراه می‌شود. به همین جهت با رضا مهدوی ـ نوازنده سنتور، منتقد و کارشناس موسیقی ـ که با برنامه‌های موسیقی تلویزیون نیز همکاری دارد، گفت‌وگویی داشتیم تا نقاط قوت و ضعف این برنامه را بررسی کنیم.

همچنین مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از اجرایی شدن «وام سفر» و طرح «سفر ارزان» پس از رونمایی از پلتفرم «ایران‌بین» تا حدود شش هفت ماه دیگر خبر داد.

سریال جدید کودک به خالق «قصه‌های مجید» تقدیم شد

انتهای پیام منبع

همچنین از نقاشی دیجیتال «بعثت در غدیر» که اثر حسن روح‌الامین است، به مناسبت عید غدیرخم بر دیوار حرم حضرت علی(ع) رونمایی شد.

تشییع پیکر فریماه فرجامی، تغییر جدول و اختتامیه جشنواره عروسکی، اظهارات حسین رفیعی درباره همکاری با صداوسیما، زمان تشییع پیکر خسرو حسن‌زاده، نصب نقاشی دیجیتال روح‌الامین در حرم حضرت علی(ع)، تازه‌هایی درباره وام سفر و هشدار درباره یک بحران در میراث فرهنگی گزیده‌هایی از اخبار فرهنگی هنری سیزدهم تیرماه بود.

افزون بر این‌ها، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خراسانی‌زاده، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی را به عنوان رییس شورای سیاست‌گذاری سی‌امین جشنواره‌ هنرهای تجسمی جوانان منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، روز سه‌شنبه سیزدهم تیرماه پیکر فریماه فرجامی به خانه ابدی‌اش بدرقه شد. این بازیگر حدود دو ماه قبل دچار سکته مغزی شد و پس از بهبود نسبی درمان را تحت نظر پزشک در منزل ادامه داد اما دو هفته قبل دوباره براثر سکته راهی بیمارستان شد و حدود چند روز را در کما به سر برد تا این‌که شامگاه جمعه ۹ تیرماه خبر درگذشت او در سن ۷۱ سالگی به طور رسمی اعلام شد. 

چه خبر از «وام سفر»؟

آثار هنرمندی که در سکوت خبری درگذشت

گزارشی هم از شب کنسرت «آوای تبری» داشتیم. گروه «آوای تبری» تنها به اجرای موسیقی نپرداخت، بلکه آداب و رسوم موسیقی مازنی را هم تصویر کرد؛ از تشت‌نوازی گرفته تا دسرکوتن‌نوازی کودکان و نوجوانان. اجرای این گروه به گونه‌ای نبود که صرفا افرادی به روی صحنه بیایند، بخوانند و بروند. فضا صمیمیت بسیار داشت. تا حدی که با ورود به سالن‌ همان‌طور که اعضای گروه هر لحظه لبخند به لب داشتند، مخاطبان هم با آن‌ها می‌خندیدند.

درگذشت نوه بازیگر «رابرت دنیرو»‌

پاسخ به چند سوال درباره غدیر

از سوی دیگر جدول نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی دچار تغییر شد و برگزاری اختتامیه این جشنواره نیز یک روز به تاخیر افتاد.

به دنبال سوژه کتاب‌خوانی کودکان و نوجوانان و راهکارهایی که برای کتاب‌خوان کردن بچه‌ها وجود دارد، با مجید شفیعی ـ نویسنده ادبیات کودک و نوجوان گپ‌وگفتی داشتیم. او با تأکید بر روایت‌درمانی و تسکین‌دهندگی ادبیات گفت: برای کتاب‌خوان کردن بچه‌ها باید ابتدا جرقه نیاز را در کودکان به وجود بیاوریم.

همچنین اکران فیلم سینمایی «مصلحت» در مناطق فاقد سینما و دیدار هادی حجازی‌فر با نمایشگران فعال در بهزیستی از دیگر خبرهای سینما و تئاتر بود.

در ادامه گپ و گفتی با حسین رفیعی داشتیم که  که این روزها در سریالی با عنوان «فراری» همکاری دارد. او به ایسنا گفت که متولدشده صداوسیماست و نمک‌شناسی حکم می‌کند با رسانه‌ای که با آن دیده شده فعالیتش را ادامه دهد.

تغییر جدول و اختتامیه جشنواره عروسکی

هشدار درباره یک بحران در میراث فرهنگی

اشک‌های یک فرمانده برای حضور در منطقه

زمان تشییع پیکر خسرو حسن‌زاده 

پیشنهادهایی برای خواندن:

بیشتر بخوانید: 

در ادامه، زمان تشییع پیکر خسرو حسن‌زاده اعلام‌ شد. مراسم بدرقه پیکر این هنرمند، روز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح از مقابل خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.