بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه موثقی بروجرد

این فضا شامل یک هشتی گنبدی شکل سه اتاق بزرگ با سقف‌های مرتفع و یک مهتابی(بهارخواب) مشرف بر فضای باغ پیرامون از نور و چشم‌انداز مطلوبی برخوردار است. علاوه بر فضاهای مذکور عمارت دارای یک اتاق منفرد و هشت ضلعی است که در بالای بام به طرز زیبایی احداث و بهره‌مندی از طبیعت پیرامون و فضای دلنواز باغ را به حد اعلا خود رسانده است.

انتهای پیاممنبع نهم دی‌ماه عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در سفر به بروجرد از تکیه موثقی شهرستان بازدید به عمل آورد.

این بنای تاریخی اکنون به عنوان مرکز آموزش و پژوهش صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طبقه اول که سقف‌های آن با استفاده از طاق‌های آجری پوشیده شده محل نگهداری احشام و علوفه بوده و دارای یک هشتی بسیار زیباست که از طریق یک پلکان مورب به طبقات بعدی مرتبط می‌شود.

طبقه دوم این بنای تاریخی که شامل پنج اتاق مجزا و تو در توست دارای پوشش سقف چوبی است که به دلیل استفاده زمستانی ارتفاع آن از حد معمولی اندکی کوتاه‌تر است. فضای اصلی این بنا که تماماً از خشت ساخته شده و با تزئینات آجری بر روی بدنه مزین شده و در طبقه سوم واقع است.

گفتنی است، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شهدای گمنام بروجرد ادای احترام کردند.

ایسنا/لرستان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران از تکیه موثقی بروجرد بازدید کردند.

تکیه موثقی از معدود کوشک‌های باقیمانده شهر بروجرد است این عمارت قدیم که سابقاً در وسط باغی به وسعت 5000 مترمربع قرار داشته و در سه طبقه احداث شده است.