بازدید وزیر فرهنگ از بنای استقلال تاجیکستان

بنا بر این گزارش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در افتتاحیه هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان یکشنبه ـ ۸ آبان ـ به این کشور سفر کرد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر خود به کشور تاجیکستان با حضور در محوطه نماد و بنای استقلال این کشور در شهر دوشنبه از بخش‌های مختلف این بنای تاریخی بازدید به عمل آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است، امروز سه شنبه ضمن شرکت در آیین گشایش نمایشگاه فرهنگی و هنری ایران در تاجیکستان در مراسم شب شعری که با حضور اهالی قلم و شعر و ادب فارسی دو کشور برگزار می‌شود، شرکت کند.

انتهای پیاممنبع

هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور ۵۱ هنرمند از اقصی نقاط ایران اسلامی در حوزه‌های نقاشی، خوشنویسی، تجسمی، نقالی خوانی، نگارگری، ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی، موسیقی و … برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این بازدید علاوه بر مسئولان تاجیکستانی، محمدتقی صابری سفیر ایران در تاجیکستان، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری این وزارتخانه و محمد علی کیانی مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز حضور داشتند.