این کافه جای صهیونیست‌ها نیست

کافه ریش محل ملاقات روشنفکران و نویسندگانی همچون نجیب محفوظ، یوسف ادریس و امل دنقل بوده است‌.

انتهای پیاممنبع

او درباره این اتفاق حاشیه‌ساز برای کافه تاریخی قاهره گفت: مطلع شدیم گروهی از نمایندگان رژیم صهیونیستی از کافه ما بازدید کرده‌اند، ولی ما از هویت آن‌ها بی‌اطلاع بودیم، میز به نام نمایندگانی از اتحادیه اروپا رزرو شده بود. کافه «ریش» (Riche) سه سال است که از ورود هر صهیونیستی جلوگیری می‌کند. 

این کافه‌دار مصری تاکید کرده که کافه ریش برای همیشه یک بنای ملی و نمادی برای مبارزه با اشغالگران باقی خواهد ماند.

 کافه ریش در سال ۱۹۰۸ در قاهره ساخته شد و از آن زمان تا کنون محلی برای گردهمایی روشنفکران و سیاسیون عرب زبان بوده است.

میشل با بیان این‌که بیش از صد سال از عمر این کافه می‌گذرد، این محل را مکانی تاریخی، دارای هویت و شرافت مصری و مخالف با اشغالگران دانسته است.

به گزارش ایسنا به نقل از المیادین، تونی میشل، یکی از مالکان این کافه مصری که محلی برای دیدار  افراد روشنفکر و سیاسیون است، اظهار کرده که از حضور  افراد رژیم صهیونیستی در این کافه‌ بی‌اطلاع بوده و گمان می‌کرده آن میز برای چند تن از نمایندگان اتحادیه اروپا رزرو شده است‌.

حضور چند نماینده از رژیم صهیونیستی در کافه‌ای تاریخی در مصر حاشیه‌سازی شد. یکی از مالکان این کافه‌ که پاتوق روشنفکران در قاهره است، ادعا کرده که از هویت نیروهای صهیونیستی اطلاعی نداشته و فریب خورده است.

این کافه توسط یک آلمانی ساخته شده و بعد به یکی از اتباع فرانسوی در مصر فروخته شده است. مالکان کنونی این کافه مصری هستند.