ایجاد بیش از ۴۶۰۰ شغل مستقیم در حوزه گردشگری فارس

ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس از ایجاد بیش از ۴۶۰۰ شغل مستقیم در حوزه گردشگری طی دو سال گذشته در استان خبر داد.

انتهای پیام منبع

محسن نژاد با بیان اینکه، این گروه‌ها در قالب تورهای آشناسازی با حمایت معاونت گردشگری کشور وارد استان فارس شدند، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد حضور این گروه‌ها تأثیر بسزایی نیز در معرفی ظرفیت‌های استان و افزایش ورود گردشگر از این کشورها به استان فارس داشته است.

سید مؤید محسن نژاد گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون با صدور ۱۱۵ پروانه جدید تأسیسات و مؤسسات گردشگری ۱۵۸۹ تخت به تخت‌های اقامتی افزوده‌ شده و ظرفیت اقامتی استان به بیش۲۳ هزار و ۷۴۲ تخت رسیده که بر همین اساس شاهد ایجاد ۴۶۰۰ شغل مستقیم و ۱۵ هزار شغل غیرمستقیم در صنعت گردشگری استان هستیم.

به گزارش ایسنا به نقل از میراث فرهنگی فارس، او ادامه داد: یکی از برنامه‌های توسعه گردشگری استان، توزیع مکانی و افزایش مدت ماندگاری مسافر بوده که براساس آن، راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی به‌ویژه در مناطق کمتر شناخته‌ شده استان افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس خاطرنشان کرد: با توجه به‌ضرورت معرفی هر چه بیش‌تر جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان به‌ویژه در بازارهای هدف گردشگری، میزبان گروه‌های مختلفی از آژانس‌های مطرح، تور اپراتورها، مستندسازان، شبکه‌های تلویزیونی و اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان از کشورهایی مانند چین، روسیه، پاکستان، عراق و کشورهای حوزه خلیج‌فارس بوده‌ایم.