انتقاد مقتدایی از شرایط سفر زائران اربعین حسینی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: دانشجویی که مشتاق به زیارت امام حسین (ع) است باید برای مجوز خروج از کشور مبلغ ۵۰ میلیون ریال ودیعه بگذارد که این رقم در شرایط اقتصادی فعلی برای خانواده ها بالاست؛ ضرورت دارد همچون گذشته یا این مبلغ حذف و یا کاهش پیدا کند. این اقدام باید به فوریت از سوی وزارت علوم، وزارت کشور و نیروی انتظامی پیگیری شود.

انتهای پیاممنبع

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از شرایط وضع شده برای سفر زائران اربعین حسینی انتقاد کرد و خواستار ورود جدی دولت به این موضوع شد.

مقتدایی در پایان گفت که تذکرات متعددی به دولت در این خصوص از سوی نمایندگان آماده شده که هفته آینده در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

وی ادامه داد: رقم‌های اعلامی برای بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس بالاست و دولت باید به این موضوع به ویژه در مبحث نرخ‌های فرودگاهی ورود جدی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، عباس مقتدایی گفت: هموطنان بسیاری در تماس های مختلف از برخی مصوبه های وضع شده در خصوص حضور در راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی گلایه‌مندند. مردم می پرسند که برای کدام یک از کشورهای خارجی الزام تزریق ۳ دز واکسن وجود دارد که وزارت بهداشت چنین دستور و الزامی را برای مشتاقان به زیارت امام حسین (ع) اعلام کرده است؟