امکانات دولت و مردم عراق در خدمت میهمانان امام حسین(ع) خواهد بود/ تردد زوار شبانه شود

وی گفت: دولت و نیروهای امنیتی و نظامی عراق در اربعین هم پای کار هستند تا خدمات‌رسانی به نحو احسن انجام شود.

امکانات دولت و مردم عراق در خدمت میهمانان امام حسین(ع) خواهد بود/ تردد زوار شبانه شود

وزیر کشور عراق مدیریت تردد زوار را کاری سخت دانست و گفت: ما فقط کنترل و مدیریت سه تا چهار میلیون زائر ایرانی را برعهده نداریم، چرا که در خود عراق هم باید ۲۰ میلیون زائر دیگر را مدیریت کنیم.

وزیر کشور عراق به گرمای بیش از حد هوا در اربعین امسال اشاره و تصریح کرد: در همین راستا پیشنهاد می‌شود جهت جلوگیری از گرمازدگی زوار، تردد زوار از مرزها شبانه شود.

وزیر کشور عراق افزود: حمل و نقل و تامین آب دو چالش اصلی ما در مراسم اربعین امسال است که امیدواریم با همکاری طرف ایرانی این دو چالش مدیریت شود.

وی با اشاره به بسیج تمام نیروهای عراقی جهت خدمات‌رسانی به زوار اربعین، گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم روزانه بیش از ۳۰ هزار زائر را از مرز خسروی عبور دهیم.

انتهای پیاممنبع

وی افزود: ساعت ۱۲ تا ۱۶ ظهر گرمای هوا بسیار است و پیشنهاد م‌ شود برای اینکه زوار اذیت نشود، حداقل در این ساعات تردد صورت نگیرد.

به گزارش ایسنا، عبدالامیر الشمری، امروز(۹ مرداد) در نشست با وزیر کشور ایران و مسئولان استان کرمانشاه در پایانه مرزی خسروی، با تاکید بر استقبال دولت و ملت عراق از زوار امام حسین(ع)،  گفت: ما از هر زائری در خاک عراق استقبال کرده و با تمام توان خدمات‌رسانی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: تمام خدمات و امکانات دولت و مردم عراق در خدمت مهمانان امام حسین(ع) خواهد بود و در این زمینه هیچ کوتاهی نخواهیم کرد.

ایسنا/کرمانشاه وزیر کشور عراق با اشاره به استقبال این کشور از زوار اربعین گفت: تمام امکانات دولت و مردم عراق در خدمت مهمانان امام حسین(ع) خواهد بود.

امنیت خوبی در عراق داریم

وی افزود: در حال حاضر برنامه داریم با یک برنامه‌ریزی خوب تمام امکانات دو طرف در خدمت زوار قرار گیرد.

الشمری به امنیت خوب عراق هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی دولت، ارتش و نیروهای حشدالشعبی، محرم امسال و مراسم عاشورا بدون حادثه سپری شد.