اقامت بیش از ۳۸۳ هزار نفر در لرستان

انتهای پیاممنبع

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه در این مدت ۶۴۴ مورد بازدید نظارتی در استان انجام شده است، افزود: از این تعداد ۲۴۵ مورد بازدید از مراکز اقامتی، ۱۶۷ مورد دفاتر خدمات مسافرتی، ۱۳۳ مورد رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، ۶۵ مورد تذکر کتبی، ۲۸ مورد اخطار، ۵ مورد تشویق و یک مورد هم تعلیق مرکز پذیرایی بوده است.

وی اضافه کرد: از مجموع اقامت مسافران در لرستان از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه بیشترین اسکان مربوط به اقامتگاه‌های موقت از جمله کمپ‌ها و چادرهای مسافرتی با ۱۳۵ هزار و ۷۸۸ نفر و هتل‌ها با ۵۰ هزار و ۵۴۵ نفر بوده است.

حسن‌پور بیان کرد: لرستان با آب و هوایی مطلوب دارای ظرفیت‌ها و جاذبه های گردشگری زیادی در حوزه های متعدد تاریخی، فرهنگی و طبیعی است که در تمام فصول سال گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند.

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اقامت بیش از ۳۸۳ هزار نفر شش ماهه نخست امسال در مراکز اقامتی استان خبر داد.

عطا حسن‌پور اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری وارد لرستان شده‌اند که ۳۸۳ هزار و ۲۹۵ نفر از آنها در مراکز اقامتی استان اسکان داده شده‌اند.