افزایش ۶۵ درصدی سفرها به خراسان رضوی/یک‌ طرفه شدن جاده مشهد به ملک‌آبادایسنا/خراسان رضوی رئیس پلیس‌ راه خراسان رضوی از افزایش ۶۵ درصدی سفرها به این استان در دهه پایانی ماه صفر نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سفرها به مشهد نیز ۲۵ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ حسین میش‌مست در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت سفرها به خراسان رضوی نسبت به سال گذشته اظهار کرد: همچنین آمارها نشان می‌دهد سفرها نسبت به دهه پایانی صفر در سال ۹۸ نیز افزایشی بوده است.

وی در مورد وضعیت محورهای ورودی و خروجی شهر مشهد گفت: پیش‌بینی ما این است از ساعت ۱۴ مبادی خروجی مشهد ترافیک نیمه‌سنگینی داشته باشد. همچنین با توجه به موج بازگشت شهروندان مشهد از مسافرت پیش‌بینی شده از ساعت ۱۹ به ترافیک مبادی ورودی مشهد نیز اضافه شود.

میش‌مست افزود: در حال حاضر ترافیک‌ها پرحجم و روان است و مشکل به خصوصی در ورودی‌ها و خروجی‌های مشهد نداریم. هیچ مسیری در معابر اصلی و بزرگراهی یک طرفه نخواهد شد. تنها محور قدیم مشهد به سمت ملک‌آباد که تا امروز در اختیار زائران پیاده قرار داشت، از ساعت ۱۲ امروز به صورت یک‌طرفه در اختیار خودروهای خروجی از مشهد قرار خواهد گرفت تا مبادی خروجی را زودتر تخلیه کنیم.

رئیس پلیس‌ راه خراسان رضوی گفت: مجموعه پلیس‌ راه خراسان رضوی از روز ۳۱ شهریور در آماده‌باش کامل قرار داشت و روزانه ۲۰۰ تیم گشتی پلیس‌ راه به شکل محسوس و نامحسوس جهت خدمت‌ به زائران پیاده و وسایل نقلیه خدمت‌رسانی می‌کردند.

وی در مورد تصادفات و خسارات وارده در جریان سفرهای جاده‌ای در محورهای استان عنوان کرد: در ایام پایانی صفر خوشبختانه هیچ تصادف منجر به فوت و یا جرح با زائران پیاده ثبت نشده است. در معابر اصلی فقط یک مورد تصادف منجر به فوت در محور سبزوار به داورزن از شهرستان قم داشتیم.

رئیس پلیس‌ راه خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین روز گذشته در یکی از معابر فرعی و روستایی در محور خواف به سمت قائن تصادف یک دستگاه پراید با پژو پارس منجر به فوت هفت نفر شد. خودروی پژو پارس به دلیل دوگانه‌سوز بودن پس از تصادف دچار حریق شد و سه سرنشین این خودرو به علت آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند. چهار سرنشین خودروی پراید نیز در جریان این تصادف فوت کردند. علت تصادف انحراف به چپ سواری پراید بود.

انتهای پیاممنبع