افزایش ۲۷ درصدی بازدیدکنندگان تپه حسنلو نقده

انتهای پیاممنبع

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر پایگاه ملی تپه حسنلو نقده گفت: در دو ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان از این پایگاه ۲۷ درصد افزایش داشته است.

شیری گفت: کشف جام زرین حسنلو در سال ۱۳۳۷ یکی از مهمترین اکتشافات علمی و از نادرترین آثار تاریخی، دینی و هنری دنیای باستان است که باعث شهرت جهانی این محوطه شده است.

مدیر پایگاه ملی تپه حسنلو نقده با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۹ با همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و گردشگری بودیم، ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام یافته در طول سال جاری از قبیل برگزاری برنامه‌های متنوع مانند نوروزگاه، معرفی بیشتر اثر در رسانه‌ها و عموم مردم، توزیع بروشورهای متنوع و رایگان در پایگاه، مستقر کردن راهنمایان گردشگری، نصب تابلوها و بیلبوردهای معرفی اثر در جاده‌های اصلی منتهی به آن شاهد افزایش حضور گردشگران در این محوطه تاریخی حسنلو هستیم.

وی تصریح کرد: این مجموعه یکی از مهمترین سایت‌های باستانی کشور است که قدیمی‌ترین لایه آن در حدود ۸۰۰۰ سال قدمت داشته و از نظر معماری نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است.

حسن شیری، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در دو ماه نخست سال جاری دو هزار نفر از این پایگاه بازدید داشتند که از این تعداد ۳۵ نفر را گردشگران خارجی تشکیل می‌دهند.