اعزام زائران اربعین از طریق ناوگان هوایی و ریلی به قوت خود باقی است

وی در خصوص تعیین تکلیف میزان وجه استرادادی به زائران پس از لغو سفرها عنوان کرد: مطابق مصوبه ستاد مرکزی اربعین بخشی از وجه بلیت زائرانی که سفرشان با اتوبوس به مرزهای غربی لغو شده است، مسترد خواهد شد.

معاون هماهنگی مدیریت امور زائران استانداری استان خراسان رضوی یادآور شد: اعزام زائران اربعین از سمت ناوگان هوایی و ریلی کماکان به قوت خود باقی است و دستورالعملی مبنی بر توقف زائران اربعین از سوی این ۲ ناوگان صادر نشده است.

انتهای پیاممنبع

ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: اعزام زائران اربعین توسط ناوگان هوایی و ریلی کماکان به قوت خود باقی و دستورالعملی مبنی بر توقف زائران اربعین از سوی این ۲ ناوگان صادر نشده است.

وی ادامه داد: ایرلاین‌ها و شرکت‌های مسافربری ریلی تابع قانون مقررات ملی هستند. وجه بلیت سفرهای هوایی و ریلی در صورت لغو سفر همانند قانون این ۲ سازمان مسترد خواهد شد.

حجت‌ گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت زائران اربعین پس از مسدودی مرزهای اربعین اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار زائر خراسانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، اما با توجه به اینکه صدور گذرنامه اربعین متوقف شد، در خراسان رضوی نیز گذرنامه‌ای تمدید نشده و برگه گذر موقت اربعین نیز صادر نمی‌شود.

گنابادی‌نژاد در پاسخ به این سوال که چه میزان از وجه بلیت زائرانی که تمایل به لغو سفر هوایی و یا ریلی خود به شهرهای غربی کشور داشته باشند مسترد خواهد شد، گفت: دستورالعملی بابت استرداد بخشی از وجه بلیت مسافران هوایی و ریلی که بخواهند که سفر خود را لغو کنند صادر نشده است.

وی با اشاره به توقف کامل اعزام زمینی زائران اربعین خاطرنشان کرد: اعزام موکب‌هایی که تاکنون جا مانده‌اند نیز متوقف شده است. همچنین به زائران و موکب‌هایی که در مسیر مرزهای غربی قرار دارند، اطلاع‌رسانی شده تا به مبدا بازگردند.