اعتبار اختصاص یافته برای مرمت بناهای تاریخی کافی نیست

خانه تاریخی «رکابی» اجازه مرمت ندارد!

دستور به مرمت «خانه تاریخی اخوان» در بهبهان

ایسنا/خوزستان یک دوستدار میراث فرهنگی معتقد است: خانه‌های تاریخی باید به یکباره مرمت اصولی و کلی شوند و روش رایج مرمت این خانه‌ که در چندین فصل و جزبه‌جز صورت می‌گیرد باید تغییر کند.

«قلعه مدرسه» را تعیین حریم کنید

کبری ابوعلی در گفت‌و گو با ایسنا با اشاره به اینکه ۱۰ خانه ارزشمند تاریخی در بهبهان وجود دارد پیشنهاد کرد: اگر هر ساله یک بنای تاریخی در نظر گرفته شود و صفر تا صد مسایل و مشکلات مربوط به مرمت آن کارشناسی، بررسی و اعتبار لازم برای اجرای کار مرمت آن تامین شود هم بناهای تاریخی سرپا می‌مانند و هم می‌توانیم بهتر آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

او با اشاره به بناهای تاریخی بهبهان که طبق برنامه‌ریزی‌ها در چندین فاز پی‌درپی مرمت می‌شوند تصریح کرد: اعتباری که برای مرمت بناهای تاریخی اختصاص داده می‌شود در حدی نیست که بتوان همه بناهای تاریخی را مرمت کامل کرد و از این‌ رو اولویت‌بندی صورت می‌گیرد و در این انتخاب‌ها اغلب به بناهای مهم اهمیت بیشتری داده می‌شود.

انتهای پیاممنبع

وی خاطرنشان کرد: تملک، مرمت و صیانت از خانه‌های تاریخی به عنوان نماد هویت و تاریخ شهروندان اهمیت بسیاری دارد و این موضوع به طور قطع در نتیجه‌ مرمت بسیار تاثیرگذار خواهد.

همچنین در این باره: