اسکان بیش از ۸۰۰۰ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش لرستان

حسن‌پور با بیان اینکه نوروز گذشته در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانوار را در مراکز اقامتی آموزش و پرورش لرستان اسکان داده شدند، تصریح کرد: در مجموع ۲۳ درصد از کل مسافران نوروزی از مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان استفاده کردند که پیش بینی می‌شود نوروز پیش رو نیز با ۱۵۸۶ کلاس و شش خانه معلم، روزانه ۸۰۰۰ مسافر نوروزی در این مراکز اسکان داده شوند.

حسن‌پور با تأکید بر ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران نوروزی تصریح کرد: در همین راستا به منظور اسکان بهتر هموطنان آموزش‌های لازم به مدیران مدارس، سرایه‌داران و سایر عوامل اجرایی اسکان ارائه می‌شود.

عطا حسن‌پور سی‌ام بهمن اظهار کرد: در ایام نوروز ۱۴۰۲ در مراکز اقامتی آموزشی و رفاهی وابسته به آموزش و پرورش، روزانه ظرفیت اسکان ۸۰۰۰ نفر مسافر وجود دارد.

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اسکان بیش از ۸۰۰۰ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش خبر داد.

وی اضافه کرد: دو پایگاه فعال اسکان نیز در مرکز استان مستقر هستند و در مجموع ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی در شهرستان‌های بروجرد، الیگودرز، دورود، الشتر، نورآباد، ازنا، کوهدشت و پلدختر آماده خدمت‌رسانی هستند.

وی بیان کرد: به منظور اسکان مسافران نوروزی در سطح استان، ۱۰ پایگاه فعال اسکان،  ۱۶۵ مدرسه با ۱۵۸۶ کلاس و شش مرکز خانه معلم با ۱۱۴ اتاق ویژه مهیا شده و همه کلاس‌ها نیز مجهز به امکانات رفاهی مانند فرش، یخچال، تلویزیون و… هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان ادامه داد: زیباسازی محیط آموزشگاه‌ها، شستشوی مدارس و تجهیز کلاس‌ها با امکانات رفاهی و گرمایشی از جمله اقداماتی است که پیش از شروع مسافرت‌های نوروزی انجام خواهد شد.

انتهای پیاممنبع