استقبال ویژه گردشگران از محصولات صنایع دستی استان اردبیل

ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از فروش ۱۱۷ میلیارد ریالی محصولات صنایع‌دستی در بازارچه‌های استان و استقبال ویژه گردشگران از این محصولات همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

حسن محمدی ادیب،۲۰ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: بازارچه‌های صنایع‌دستی استان اردبیل در طول ایام نوروز ۱۴۰۲ فروشی معادل ۱۱۷ میلیارد ریالی را تجربه کردند.

انتهای پیاممنبع

محمدی ادیب ادامه داد: بیش از ۶۰ رشته صنایع‌دستی در استان اردبیل فعال است و از این میان بافته‌های داری مثل گلیم، ورنی و جاجیم و همچنین محصولات چوبی و فلزی بیشتر از همه مورد توجه گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: این میزان فروش در بازارچه‌ شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، نمین و خلخال به دست آمده است و نشان دهنده استقبال گسترده گردشگران از صنایع‌دستی استان است.

او تاکید کرد: بیشترین فروش محصولات صنایع‌دستی استان در این مدت در بازارچه دائمی واقع در میدان عالی قاپوی اردبیل و در جوار مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اتفاق افتاده است و بعد از آن بازارچه‌های شهرستان‌های خلخال، مشگین‌شهر و نمین قرار دارند.