اختصاص ۲۰ میلیارد برای ساماندهی دریاچه گهر

انتهای پیاممنبع

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه گهر خبرداد.

عطا حسن‌پور  در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی دریاچه گهر، به ایسنا گفت: در جلسه‌ای که با معاونت هماهنگی امور عمرانی لرستان داشتیم بنا شد ساماندهی دریاچه گهر به ارگانی دیگر واگذار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: این زیرساخت‌ها شامل راه دسترسی، سکوهای پیک‌ نیک، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و تامین برق منطقه است.

حسن‌پور با بیان اینکه اعتبار لازم  برای ساماندهی دریاچه گهر از دو محل اعتبارات ملی و استانی تامین می‌شود، گفت: برای ساماندهی دریاچه دومیلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و کارها را برحسب اعتباراتی که تخصیص داده شده  پیش می‌بریم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از ساماندهی گهر در ید اختیار محیط زیست لرستان است از میراث فرهنگی درخواست داشت که چندین سرمایه‌گذار بومی را برای این موضوع به آنها معرفی کنیم تا محیط زیست با آنها قرارداد ببندد.

وی اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح یکی از پروژه‌های بزرگ در منطقه گردشگری گهرخواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: بنا به دستورمعاونت هماهنگی امور عمرانی لرستان، میراث فرهنگی در راستای سرمایه‌گذاری بلند مدت اقدام کند.

حسن‌پور بیان کرد: در حال حاضر محیط زیست و فرمانداری شهرستان دورود وارد عمل شده تا ساماندهی دریاچه گهر را مدیریت کند.

وی اضافه کرد: قرار است میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان زیرساخت‌های لازم را برای بلندمدت مهیا کند.