آغاز به کار نخستین تلویزیون اینترنتی شهری کشوربه گزارش ایرنا از روابط عمومی شهر تی‌وی، نخستین تلویزیون اینترنتی شهری کشور با نام شهر تی‌وی با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، مهدی جمالی‌نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و جمعی از مسئولان کشوری در سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران افتتاح شد.

این تلویزیون اینترنتی با هدف نمایش جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، ویژگی‌ها و آدب و رسوم مردم شهرهای مختلف و توانمندی‌های آنها و همچنین فراهم کردن بستری برای معرفی کسب و کارها و اشتغال‌زایی درسال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین  سعی دارد تا به توسعه فرهنگی و اقتصاد شهرهای کشور کمک کند.

به گفته سعید مرادی مدیر تلویزیون اینترنتی شهر تی‌وی، شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی در جهان رسانه‌ای امروز ، ضرورتی اجتناب ناپذیراست و یک پنجره فرصت برای حوزه های دانش بنیان و شبکه هوشمندشهری به شمار می‌رود.

شهر تی‌وی به همت یک شرکت فناور راه اندازه شده و سعی دارد تا در حوزه معرفی شهر های ایران و توسعه صنعت گردشگری فعالیت جدی داشته باشد.

شهر تی وی با مجوز رسمی صداو سیمای جمهوری اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر راه‌اندازی شده است. که علاقه‌مندان می توانند از طریق لینک شهر تی‌وی برنامه‌های آن را تماشا کنند.منبع