آخرین وضعیت بازسازی کاخ مروارید

محمدی ضمن تأکید بر نظارت کارشناسان میراث فرهنگی بر مرمت کاخ گفت: همه بناهای تاریخی باید در همان چارچوب خود بازسازی شوند و مرمت کاخ مروارید نیز زیر نظر کارشناسان فنی میراث فرهنگی و در چارچوب اصلی بنا انجام می‌شود؛ در ضمن تمام اشیا موجود کاخ پس از مرمت بازگردانده می شوند.

ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: بخش‌ خصوصی برای مرمت و بازسازی کاخ مروارید اعلام آمادگی کرده و اقدامات مربوط به واگذاری کاخ در حال طی روال قانونی است.

آخرین وضعیت بازسازی کاخ مرواریدمنبع

او با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای بازسازی کاخ اعلام آمادگی کرده، ادامه داد: این بنای ارزشمند بعد از مرمت و بازسازی  تبدیل به کاخ موزه  می شود. این محوطه گردشگری از امکانات پذیرایی و رستوران نیز برخوردار خواهد بود.

آخرین وضعیت بازسازی کاخ مروارید

فریدون محمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مجموعه کاخ مروارید داری  120 هکتار فضای سبز است که بخش عمده آن به شهرداری کرج، واگذار و دریاچه هم احیا شده است، اما سازه کاخ که زیر نظر میراث فرهنگی است، آسیب‌های اساسی دیده و نیاز به مرمت دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: سال گذشته پیش‌بینی شد بیش از 100 میلیارد تومان بودجه برای مرمت کاخ نیاز است و از همان زمان به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی برای مرمت کاخ بودیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز، بهره‌برداری از کاخ مروارید را باعث تحولی در گردشگری استان عنوان کرد و گفت: کاخ مروارید درمهرشهر که  یکی از بهترین نقاط جغرافیایی شهر کرج است واقع شده است و دارا بودن ویژگی‌هایی چون فضای سبز و دریاچه بسیار زیبا، پارکینگ مناسب و معماری بی نظیر بنای کاخ می تواند آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل کند.

انتهای پیام