آخرین وضعیت بازسازی کاخ مروارید


ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: بخش‌ خصوصی برای مرمت و بازسازی کاخ مروارید اعلام آمادگی کرده و اقدامات مربوط به واگذاری کاخ در حال طی روال قانونی است.

فریدون محمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مجموعه کاخ مروارید داری  120 هکتار فضای سبز است که بخش عمده آن به شهرداری کرج، واگذار و دریاچه هم احیا شده است، اما سازه کاخ که زیر نظر میراث فرهنگی است، آسیب‌های اساسی دیده و نیاز به مرمت دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: سال گذشته پیش‌بینی شد بیش از 100 میلیارد تومان بودجه برای مرمت کاخ نیاز است و از همان زمان به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی برای مرمت کاخ بودیم.

او با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای بازسازی کاخ اعلام آمادگی کرده، ادامه داد: این بنای ارزشمند بعد از مرمت و بازسازی  تبدیل به کاخ موزه  می شود. این محوطه گردشگری از امکانات پذیرایی و رستوران نیز برخوردار خواهد بود.

آخرین وضعیت بازسازی کاخ مروارید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز، بهره‌برداری از کاخ مروارید را باعث تحولی در گردشگری استان عنوان کرد و گفت: کاخ مروارید درمهرشهر که  یکی از بهترین نقاط جغرافیایی شهر کرج است واقع شده است و دارا بودن ویژگی‌هایی چون فضای سبز و دریاچه بسیار زیبا، پارکینگ مناسب و معماری بی نظیر بنای کاخ می تواند آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل کند.

محمدی ضمن تأکید بر نظارت کارشناسان میراث فرهنگی بر مرمت کاخ گفت: همه بناهای تاریخی باید در همان چارچوب خود بازسازی شوند و مرمت کاخ مروارید نیز زیر نظر کارشناسان فنی میراث فرهنگی و در چارچوب اصلی بنا انجام می‌شود؛ در ضمن تمام اشیا موجود کاخ پس از مرمت بازگردانده می شوند.

انتهای پیام

آخرین وضعیت بازسازی کاخ مرواریدمنبع