آبرسانی به ۶ میلیون زائر اربعین

کرکانی با اشاره به مشکلات شهرکرد، همدان و دیگر استان‌های کشور گفت: همچنان تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به زائرین انجام خواهیم داد، همچنین در کل کشور و استان‌های مرزی امکانات لازم را برای زائرین فراهم کرده و به تبع آن شرکت مهندسی ابفای کشور علاوه بر استان‌های مرزی، مسئولیت خدمت رسانی را به زائران عتبات در نجف، کربلا، کاظمین و سامرا برعهده خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر با برنامه‌ریزی منسجم و تشکیل ۲۰ کارگروه کارها در حال انجام است، امسال تعداد پایانه‌های‌ مرزی بیشتر شده و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۶ میلیون نفر تردد داشته باشیم، بنابراین  کار حساس‌تر و سخت‌تر از گذشته است.

به گزارش ایسنا، فرهام کرکانی در نشستی که برای هماهنگی تامین آب زائرین اربعین حسینی برگزار شد افزود: بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم اربعین حسینی برگزار خواهد شد و شرکت مهندسی آبفای کشور وظیفه آبرسانی به زائرین را برعهده داد.

او ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۱۴۰ میلیون بطری آب شرب بسته‌بندی در این ایام توزیع  شود و همچنین ۱۰۰ تانکر سیار آبرسان نیز در مراکز ارایه خدمت در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: نظارت لازم از نظر کنترل کیفی آب صورت گرفته و تا زمانی که آب تایید و استاندارد لازم را نداشته باشد، توزیع نخواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: علاوه بر آبرسانی به استان‌های مرزی توسط سه شرکت زیر مجموعه، مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران عتبات در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا را برعهده خواهیم داشت.

انتهای پیاممنبع